Regulamin KIELECKIEJ LIGI SQUASHA – sezon wiosna-lato 2017

 1. Organizatorem wiosennego sezonu 2017 Kieleckiej Ligi Squasha jest Klub Squash Korona.
 2. W rozgrywkach Kieleckiej Ligi Squasha zwanej dalej KSK, biorą udział tylko osoby, posiadające konto klubowe, zwane dalej Zawodnikami.
 3. W zależności od liczby zgłoszonych Zawodników, zostaną utworzone grupy ligowe: Grupa A, Grupa B itd.
 4. W danej grupie rozgrywkowej mecze rozgrywa 6-8 zawodników. W przypadku zgłoszenia mniej niż 5-4 osób do ostatniej grupy, grupy ostatnia i przedostatnia zostaną połączone, przy czym liczba osób w grupie połączonej nie może być większa niż 12 osób.
 5. Sezon rozgrywkowy WIOSNA-LATO 2017 będzie trwał 7 rund (od 13.02.2017 - 26.06.2017), każda runda będzie składała sie z 3 kolejek. Po rozegraniu 7 rund odbędzie się Turniej Ligowy (23 lub 24.06.2016) mający wpływ na końcową punktację ogólną Zawodnika, tym samym na zajęte przez niego miejsce w rozgrywkach KLS.
 6. Po uprzednim zapisaniu się do Ligi, zawodnicy według rankingu z poprzedniej edycji KLS zostaną przydzieleni do poszczególnych grup rozrywkowych. Nowi zawodnicy zostaną zapisani do kolejnych grup. Organizator ma prawo przyznać dziką kartę zawodnikowi, prezentującemu wysoki poziom gry, czyli dołączyć do grupy wg własnego uznania.
 7. W przypadku zgłoszonej, usprawiedliwionej, dłuższej nieobecności (min. 1 runda), istnieje możliwość „zamrożenia” pozycji w lidze, czyli powrotu do grupy, w której się znajdował w momencie zgłoszenia absencji. Zamrożenie dotyczy jednej nieprzerwanej niedyspozycji zawodnika. Dopuszczalne jest jedno zamrożenie w sezonie.
 8. Zawodnicy będą rozgrywali mecze raz w tygodniu w systemie ,,każdy z każdym ", „best of three”.
 9. Rozegranie co najmniej jednej kolejki Ligi w rundzie jest warunkiem sklasyfikowania w danej rundzie (w przeciwnym razie punkty ogólne zdobyte w rundzie nie będą dodane do poprzedniego dorobku).
 10. Nieobecność w rozgrywkach zawodnik jest zobowiązany zgłosić w recepcji Klubu lub telefonicznie najpóźniej do godziny 14:00 dnia rozgrywek. 
 11. W przypadku dołączenia do Ligi w trakcie sezonu, Zawodnik będzie przypisany do najniższej grupy.
 12. W przypadku nie rozegrania meczu zostaje przyznany walkower 2-0.
 13. Za wygrany mecz 2-0, zwycięzca otrzymuje 3pkt, za wygraną 2-1, zwycięzca otrzymuje 2pkt a przegrany 1pkt. Następnie 2 najlepsze wyniki punktowe danych kolejek, zostają dodane. Po zakończeniu każdej kolejnej rundy, ranking punktowy naliczany jest od zera, a zawodnicy otrzymują "punkty rundy", które będą się składały na ostateczną pozycję w lidze. Wyniki będą na bieżąco aktualizowane i dostępne na naszej stronie internetowej.
 14. Po każdej rundzie dwóch Zawodników z każdej grupy spada do grupy niższej oraz dwóch Zawodników z grupy niższej awansuje do grupy wyższej (odpowiednio z najniższych i najwyższych pozycji w grupie). W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów o miejscu zawodnika w tabeli decyduje w kolejności: stosunek setów wygranych do przegranych miedzy 2 graczami, ilość rozegranych kolejek w miesiącu, najwyższa kolejna wartość punktowa rundy, dodatkowy mecz barażowy "best of three" rozegrany w terminie dogodnym dla obu zawodników.
 15. Do punktacji danej rundy liczą sie 2 najlepsze kolejki zawodnika.
 16. Na koniec sezonu zostanie rozegrany turniej finałowy, który wyłoni końcową klasyfikację Ligi. W zależności od zajętego miejsca w turnieju zawodnicy będą premiowani dodatkowymi punktami, które mogą wpłynąć na jego ostateczną pozycję w tabeli.
 17. Najlepsi zawodnicy na koniec sezonu otrzymają dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe od sponsorów(za miejsca 1-3),
 18. Obowiązujące w danym sezonie opłaty będą zróżnicowane od ilości kolejek w danej rundzie. Warunkiem gry w danym miesiącu jest posiadanie karnetu ligowego, który należy zakupić podczas pierwszej kolejki w danej rundzie.
 19. W ramach rozgrywek, zawodnik wykupuje miesięczny karnet w cenie:
 • W miesiącu 120 zł -karnet
 • uczestnictwo w jednej kolejce wynosi 60 zł
 • Udostępnienie kortów:

               -       dla 6-8 graczy(3 korty x2h),

               -       dla 4-5 graczy (2 korty x 2h),

 • Nowe piłki Dunlop Competition ( 3 nowe piłki 1x w miesiącu),
 • 10% zniżki na korty poza rozgrywkami ligowymi,
 • 10% zniżki na odzież i obuwie,
 • 15% zniżki na rakiety,
 • Liga prowadzona będzie w systemie „Best of 5” – aplikacja na telefony z androidem lub iPhone, w której na bieżąco będą podawane wyniki, oraz szczegółowe statystyki,
 • Powyższe zniżki nie łączą się z innymi promocjami i zniżkami Klubu.

   19. Zawodnicy awansujący do wyższej grupy otrzymują w każdym miesiącu masaż.

   20. Osoby, które częściowo rozliczają się za pomocą programów partnerskich (OK SYSTEM, FIT PROFIT) początkowo płacą pełną kwotę:

 • Każdorazowo podczas „odbicia się” otrzymują voucher na 15zł na kolejny miesiąc,

   21. Organizator zastrzega sobie prawo do zamiany regulaminu w trakcie trwania rozgrywek ligowych.

   22. Przystąpienie do Kieleckiej Ligi Squasha jest równoznaczne z akceptacją i przestrzeganiem Regulaminu Ligi.