Zapraszamy do nowo powstałej ligi squasha dla amatorów! Jest to idealna szansa by "wkręcić" się w świat squasha. Regulamin AMATORSKIEJ LIGI SQUASHA :


Dopisać do ligi można się w każdym momencie.

Co miesiąc podliczane są punkty ze wszystkich rozegranych meczów przez danego zawodnika. Większość kolejek pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, lecz mogą wystąpić dłuższe kolejki. W takich przypadkach będzie to z wyprzedzeniem ogłaszane w klubie na tablicy z wynikami ligi i na klubowej stronie internetowej.

Nie ma stałych dni lub godzin rozgrywania meczów ligowych. Zawodnicy, wyzywając się wzajemnie na pojedynki, grają mecz ligowy na swoich stałych rezerwacjach lub godzinach zarezerwowanych na rozgrywkę ligową.

Zawodnik powinien wykonać telefon w celu zaplanowania meczu ligowego do 3 osób poniżej siebie w tabeli ligowej, przykładowo: zawodnik 1 dzwoni do zawodnika 2,3,4, zawodnik 5 dzwoni do zawodnika 6,1,2.

Mecze Amatorskiej Ligi Squasha  rozgrywane są tylko i wyłącznie na kortach klubu Squash Point Bydgoszcz oraz Squash Point Miedzyń.

W danym miesiącu można rozegrać tylko jeden mecz z tym samym przeciwnikiem.

Mecze rozgrywane są systemem „best of five”, czyli do 3 wygranych setów liczonych do 11 pkt.

Mecze sędziują sami zawodnicy. Mecz może być sędziowany przez sędziego, jednak zawodnicy muszą go zorganizować we własnym zakresie oraz musi on być zaakceptowany przez obydwu zawodników. W sytuacji, gdy nie ma sędziego, każda decyzja musi zostać zaakceptowana przez obydwu zawodników, a w przypadku sprzecznego zdania zawsze grany jest LET - (powtórka akcji).

Punktacja:

Zawodnicy w zależności od wyniku meczu - 3:0 , 3:1 , 3:2, otrzymują następująco 6 – 1 , 5 – 2, 4 – 3 punkty. W przypadku rozegrania wszystkich meczów w grupie zawodnik otrzymuje 3 bonusowe punkty.

 Co miesiąc każdemu zawodnikowi przyznawane są punkty do klasyfikacji generalnej.

Lista zasad użytych do wyliczenia punktacji na poszczególnych pozycjach: 

• zwycięzca 1 grupy otrzymuje 100 punktów, 
• ostatnia osoba ostatniej grupy otrzymuje 20 punktów, 
• coraz niższe miejsca wewnątrz grup są mniej punktowane i różnica punktowa jest stała dla wszystkich grup, 
• osoba wygrywająca inną grupę niż pierwsza otrzymuje tyle punktów ile wynosi średnia arytmetyczna punktów jakie otrzymali zawodnicy wyższej ligi na 2 i 3 miejscu od końca.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z recepcją klubu pod nr tel. 885 05 15 15 lub Bartosz Kapuściński pod nr tel. 509 567 856.