Milon Liga Squasha - edycja 2024

 

1. W Lidze Squasha mogą brać udział wszyscy Zawodnicy bez ograniczeń wiekowych. Organizatorem Ligi jest Milon Squash Club.

 

2. Rozgrywki będę się odbywały we wtorki w godzinach 17:00 – 21:00 w zależności od liczby grup. Pierwsze mecze rozgrywane są z najniższych grup. Gracze muszą potwierdzić swoją obecność w każdej rundzie do godziny 15:00 we wtorek. Po 15 ustalenie grup.

 

3. Zgłoszenia przyjmowane przez system i aplikację Bo5 na stronie http://bo5.pl/milon. Gracze nie muszą grać we wszystkich rundach; gracze mogą wziąć udział w dowolnej rundzie.

 

4.Rozgrywki odbywają się w grupach 5-7-osobowych(zaczynając od grupy D.C.B.A itd.).

 

5. Przed pierwszą rundą uczestnicy zostaną podzieleni na grupy po 5-8 graczy, według następującej metody:

 

a) zgodnie z rankingiem PFS- 2 graczy

 

b) zgodnie z wynikami poprzedniej edycji Ligi;

 

c) losowo.

 

6. Po każdej rundzie, dwoje graczy najwyżej sklasyfikowanych w każdej grupie awansuje do grupy wyżej, a dwoje najniżej sklasyfikowanych graczy spadnie do niżej grupy. Jeśli grupa składa się z więcej niż 6 graczy, jest możliwe, że więcej niż dwóch graczy spadnie do grupy poniżej.

 

7.Nieobecny gracz będzie zdegradowany do grupy poniżej na następna rundę i nie otrzymuje punktów.

 

8. W przypadku gdy grupa liczy zbyt mało osób to jest ona uzupełniana o kolejnych najlepszych graczy grających w grupie niżej w poprzedniej rundzie lub o nowych graczy dla danego sezonu o podobnym poziomie doświadczenia. Gracza który uczestniczy już w rundach danego sezonu a był nieobecny na poprzedniej rundzie organizator może  dopisać do grupy wyższej niż to by wynikało z jego nieobezności.  W stosunku do graczy reprezentujących Białą Podlaskę na arenie krajowej lub międzynarodowej organizator ma prawo ich dopisywac do dowolnej grupu danej rundy na zasadzie dzikiej karty - bez względu na ich sklasyfikowanie w poprzednich  rundach. Organizator dołoży wszelkich starań aby w grupach była podobna liczba zawodników oraz aby awansowały/spadały dwie osoby.

 

9. Zawodnicy, którzy będą chcieli się dopisać do Ligi po jej rozpoczęciu zaczynają rozgrywki od najniższej grupy lub grupy o podobnym poziomie zaawansowania jeśli znajdują się w niej wolne miejsca.

 

10. W każdej rundzie gracze rozgrywają mecz z każdym rywalem w swojej grupie. Mecze są rozgrywane zgodnie z zasadą ‘best of 2”. Możliwe wyniki meczu to 2:0 lub 1:1. Gracz, który wygra najwięcej meczów jest zwycięzcą grupy. W przypadku równej liczby wygranych meczów, kryteria rozstrzygające są następująco:

 a) wygrał więcej meczów;

b) największa różnica pomiędzy punktami wygranymi a przegranymi;

c) bezpośredni pojedynek,

d) wcześniejsze zapisanie się na ligę

 

11.Do rozegrania jest ustalona na dwa miesiące liczba rund. Punktacja do rankingu jest liczona w następujący sposób:

1. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 250 pkt.

2. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 245 pkt.

3. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 240 pkt.

itd., gdzie każde następne miejsce jest punktowane 5 punktami mniej.

Podsumowanie każdego Sezonu Ligi jest po zakończeniu wszystkich rund w danym Sezonie Ligi. Liczy się suma najwyżej punktowanych rund wskazanych dla danego sezonu (np. dla sezonu Styczeń/Luty 2023r. suma 6 z 8 rund).

 

12. Jeśli dwóch lub więcej graczy remisuje w punktach w rankingu, kryteria rozstrzygające są następujące:

a) największa liczba rund w których gracz grał;

b) najwyższy odsetek wygranych setów;

c) najlepszy zdobyty wynik.

 

13. Każdy z Zawodników zobowiązany jest do wniesienia następujących opłat: 35 zł za każdą rundę.

W momencie wycofania się z udziału Ligi po godzinie 15.00, zawodnik również musi wnieść opłatę 35 zł.

 

14. Przystąpienie do Ligi jest równoznaczne z akceptacją jej regulaminu oraz Regulaminu Milon Squash Club. Wszelkie sprawy nierozstrzygnięte zapisami regulaminu rozpatruje przedstawiciel Klubu Milon Squash Club.