Lato 2017 

1. W Lidze Squasha mogą brać udział wszyscy Zawodnicy bez ograniczeń wiekowych. Organizatorem Ligi jest Milon Squash Club.

2. Niniejsza edycja zostanie rozegrana w prawie każdy wtorek w okresie od lipca do września 2017 roku, początek godzina 19:00. Pierwsze mecze rozgrywane są z najniższych grup. Gracze muszą potwierdzić swoją obecność w każdej rundzie do godziny 18:00 w poniedziałek .

3. Zgłoszenia przyjmowane drogą mailową: recepcja@milonsquashclub.pl. Gracze nie muszą grać wszystkich rund; gracze mogą wziąć udział w dowolnej rundzie.

4. Rozgrywki odbywają się w grupach 5-7-osobowych(zaczynając od grupy A, B, C, itd.).

5. Przed pierwszą kolejką uczestnicy zostaną podzieleni na grupy po 5-7 graczy, według następującej metody:
a) zgodnie z rankingiem PFS

b) zgodnie z wynikami poprzedniej edycji Ligi;

c) losowo.

6. Po każdej rundzie, dwoje graczy najwyżej sklasyfikowanych w każdej grupie awansuje do grupy wyżej, a dwoje najniżej sklasyfikowanych graczy spadnie do niżej grupy. Jeśli grupa składa się z więcej niż 6 graczy, jest możliwe, że więcej niż dwóch graczy spadnie do grupy poniżej.

7. Nieobecny gracz będzie zdegradowany do grupy poniżej na następna rundę i nie otrzymuje punktów.  

8. W przypadku gdy grupa liczy zbyt mało osób to jest ona uzupełniana o nowych graczy o podobnym poziomie doświadczenia lub o kolejnych najlepszych graczy grających w grupie niżej w poprzedniej rundzie. Organizator dołoży wszelkich starań aby w grupach była podobna liczba zawodników oraz aby awansowały/spadały dwie osoby

9. Zawodnicy, którzy będą chcieli się dopisać do Ligi po jej rozpoczęciu zaczynają rozgrywki od najniższej grupy lub grupy o podobnym poziomie zaawansowania jeśli znajdują się w niej wolne miejsca.

10. W każdej kolejce gracze rozgrywają mecz z każdym rywalem w swojej grupie. Mecze są rozgrywane zgodnie z zasadą ‘best of 2”. Możliwe wyniki meczu to 2:0 lub 1:1. Gracz, który wygra najwięcej setów jest zwycięzcą grupy. W przypadku równej liczby wygranych setów, kryteria rozstrzygające są następujące:

a) wygrał więcej meczów;
b) największa różnica pomiędzy punktami wygranymi a przegranymi;
c) bezpośredni pojedynek.

11. Do rozegrania jest dziewięć kolejek. Siedem najlepszych wyników będzie branych pod uwagę w końcowym rankingu. Punktacja do rankingu jest liczona w następujący sposób:
1. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 250 pkt.
2. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 245 pkt.
3. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 240 pkt.
itd., gdzie każde następne miejsce jest punktowane 5 punktami mniej.

12. Jeśli dwóch lub więcej graczy remisuje w punktach w rankingu, kryteria rozstrzygające są następujące:
a) największa liczba rund w których gracz grał;
b) najwyższy odsetek wygranych setów;
c) najlepszy zdobyty wynik.

13. Nagrodami są:

I miejsce: puchar
II miejsce: puchar
III miejsce: puchar

14. Każdy z Zawodników zobowiązany jest do wniesienia następujących opłat:
• 50 zł opłata wpisowa (uczestnik otrzymuje koszulkę ligową); 
• 25 zł za każdą rundę.

15. Przystąpienie do Ligi jest równoznaczne z akceptacją jej regulaminu oraz Regulaminu Milon Squash Club. Wszelkie sprawy nierozstrzygnięte zapisami regulaminu rozpatruje Piotr Miłosz oraz Alex Santos.