Jesień 2017 

 1.  W Lidze Squasha mogą brać udział wszyscy Zawodnicy bez ograniczeń wiekowych. Organizatorem Ligi jest Milon Squash Club.
 2.  Niniejsza edycja zostanie rozegrana w prawie każdy wtorek w okresie od października do grudnia 2017 roku, początek w godzinach 18:00 – 19:00 w zależności od liczby grup. Pierwsze mecze rozgrywane są z najniższych grup. Gracze muszą potwierdzić swoją obecność w każdej rundzie do godziny 12:00 we wtorek.
 3.  Zgłoszenia przyjmowane drogą mailową: recepcja@milonsquashclub.pl lub telefonicznie 789 442 442. Gracze nie muszą grać wszystkich rund; gracze mogą wziąć udział w dowolnej rundzie.

4. Rozgrywki odbywają się w grupach 5-7-osobowych(zaczynając od grupy A, B, C, itd.).

 1.  Przed pierwszą kolejką uczestnicy zostaną podzieleni na grupy po 5-7 graczy, według następującej metody:
  a) zgodnie z rankingiem PFS- 4 graczy

b) zgodnie z wynikami poprzedniej edycji Ligi;

c) losowo.

 1.  Po każdej rundzie, dwoje graczy najwyżej sklasyfikowanych w każdej grupie awansuje do grupy wyżej, a dwoje najniżej sklasyfikowanych graczy spadnie do niżej grupy. Jeśli grupa składa się z więcej niż 6 graczy, jest możliwe, że więcej niż dwóch graczy spadnie do grupy poniżej.
 2.  Nieobecny gracz będzie zdegradowany do grupy poniżej na następna rundę i nie otrzymuje punktów.  
 3.  W przypadku gdy grupa liczy zbyt mało osób to jest ona uzupełniana o nowych graczy o podobnym poziomie doświadczenia lub o kolejnych najlepszych graczy grających w grupie niżej w poprzedniej rundzie. Organizator dołoży wszelkich starań aby w grupach była podobna liczba zawodników oraz aby awansowały/spadały dwie osoby.
 4.  Zawodnicy, którzy będą chcieli się dopisać do Ligi po jej rozpoczęciu zaczynają rozgrywki od najniższej grupy lub grupy o podobnym poziomie zaawansowania jeśli znajdują się w niej wolne miejsca.
 5.  W każdej kolejce gracze rozgrywają mecz z każdym rywalem w swojej grupie. Mecze są rozgrywane zgodnie z zasadą ‘best of 2”. Możliwe wyniki meczu to 2:0 lub 1:1. Gracz, który wygra najwięcej setów jest zwycięzcą grupy. W przypadku równej liczby wygranych setów, kryteria rozstrzygające są następujące:

a) wygrał więcej meczów;
b) największa różnica pomiędzy punktami wygranymi a przegranymi;
c) bezpośredni pojedynek.

 1.  Do rozegrania jest dziesięć kolejek. Osiem najlepszych wyników będzie branych pod uwagę w końcowym rankingu. Punktacja do rankingu jest liczona w następujący sposób:
  1. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 250 pkt.
  2. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 245 pkt.
  3. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 240 pkt.
  itd., gdzie każde następne miejsce jest punktowane 5 punktami mniej.
 2.  Jeśli dwóch lub więcej graczy remisuje w punktach w rankingu, kryteria rozstrzygające są następujące:
  a) największa liczba rund w których gracz grał;
  b) najwyższy odsetek wygranych setów;
  c) najlepszy zdobyty wynik.
 3.  Nagrodami są:

I miejsce: puchar
II miejsce: puchar
III miejsce: puchar

 1.  Każdy z Zawodników zobowiązany jest do wniesienia następujących opłat:
  • 25 zł za każdą rundę.
 2.  Przystąpienie do Ligi jest równoznaczne z akceptacją jej regulaminu oraz Regulaminu Milon Squash Club. Wszelkie sprawy nierozstrzygnięte zapisami regulaminu rozpatruje Piotr Miłosz oraz Alex Santos.