Wiosna 2020

 

1. W Lidze Squasha mogą brać udział wszyscy Zawodnicy bez ograniczeń wiekowych. Organizatorem Ligi jest Milon Squash Club.

 

2. Niniejsza edycja zostanie rozegrana w każdy wtorek w okresie od marca do maja 2020r, początek w godzinach 17:00 – 19:00 w zależności od liczby grup. Pierwsze mecze rozgrywane są z najniższych grup. Gracze muszą potwierdzić swoją obecność w każdej rundzie do godziny 13:00 we wtorek.

 

3. Zgłoszenia przyjmowane przez system i aplikację Bo5 na stronie http://bo5.pl/milon, lub telefonicznie 789 442 442. Gracze nie muszą grać we wszystkich rundach; gracze mogą wziąć udział w dowolnej rundzie.

 

4.Rozgrywki odbywają się w grupach 5-7-osobowych(zaczynając od grupy D.C.B.A itd.).

 

5. Przed pierwszą kolejką uczestnicy zostaną podzieleni na grupy po 5-7 graczy, według następującej metody i kolejności:

 

a) zgodnie z rankingiem PFS- 2 graczy

 

b) zgodnie z wynikami poprzedniej edycji Ligi;

 

c) losowo.

 

6. Po każdej rundzie, dwoje graczy najwyżej sklasyfikowanych w każdej grupie awansuje do grupy wyżej, a dwoje najniżej sklasyfikowanych graczy spadnie do niższej grupy. Jeśli grupa składa się z więcej niż 6 graczy, jest możliwe, że więcej niż dwóch graczy spadnie do grupy poniżej.

 

7.Nieobecny gracz będzie zdegradowany do grupy poniżej na następna rundę i nie otrzymuje punktów. Niepojawienie się na lidze pomimo zapisania się i nie zgłoszenia nieobecności przed ustaleniem grup powoduje spadek do najniższej grupy w kolejnej rundzie.

 

8. W przypadku gdy grupa liczy zbyt mało osób to jest ona uzupełniana o nowych graczy ( nowym graczem jest osoba, która nierozegrała jeszcze żadnego meczu w danej edycji ligii ) o podobnym poziomie doświadczenia lub o kolejnych najlepszych graczy grających w grupie niżej w poprzedniej rundzie. Organizator dołoży wszelkich starań aby w grupach była podobna liczba zawodników oraz aby awansowały/spadały dwie osoby.

 

9. Zawodnicy, którzy będą chcieli się dopisać do Ligi po jej rozpoczęciu zaczynają rozgrywki od najniższej grupy lub grupy o podobnym poziomie zaawansowania jeśli znajdują się w niej wolne miejsca.

 

10.W każdej kolejce gracze rozgrywają mecz z każdym rywalem w swojej grupie. Mecze są rozgrywane zgodnie z zasadą ‘best of 2”. Możliwe wyniki meczu to 2:0 lub 1:1. Gracz, który wygra najwięcej setów jest zwycięzcą grupy. W przypadku równej liczby wygranych setów, kryteria rozstrzygające są następujące:

 

a) wygrał więcej meczów;

b) największa różnica pomiędzy punktami wygranymi a przegranymi;

c) bezpośredni pojedynek.

 

11.Do rozegrania jest 9 kolejek. Punktacja do rankingu jest liczona w następujący sposób:

1. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 250 pkt.

2. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 245 pkt.

3. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 240 pkt.

itd., gdzie każde następne miejsce jest punktowane 5 punktami mniej.

 

12. Jeśli dwóch lub więcej graczy remisuje w punktach w rankingu, kryteria rozstrzygające są następujące:

a) największa liczba rund w których gracz grał;

b) najwyższy odsetek wygranych setów;

c) najlepszy zdobyty wynik.

 

13. Nagrodami są:

 

I miejsce: dyplom+ nagroda

II miejsce: dyplom+ nagroda

III miejsce: dyplom+ nagroda

 

14. Każdy z Zawodników zobowiązany jest do wniesienia następujących opłat: 25 zł za każdą rundę.

 

15. Przystąpienie do Ligi jest równoznaczne z akceptacją jej regulaminu oraz Regulaminu Milon Squash Club. Wszelkie sprawy nierozstrzygnięte zapisami regulaminu rozpatruje Piotr Miłosz.