REGULAMIN LIGI SQUASH

Są cztery grupy po 5 zawodników w każdej (ewentualnie w grupie D może być więcej zawodników). Gramy do 3 wygranych setów.

Co do zasady - zaczynamy od przydzielenia 30 pkt zwycięzcy gr. A i dodajemy mu 2 pkt za wygranie grupy. Kolejny zawodnik otrzymuje o 1 pkt mniej ale licząc od tych podstawowych 30 pkt, tak więc otrzymuje 29 pkt, kolejny 28 pkt, następny 27 pkt i ostatni 26 pkt.

Zawodnik wygrywający grupę B otrzymuje o trzy pkt mniej niż ostatni gracz z gr. A, czyli 23 pkt ale znowu za wygranie swojej grupy otrzymuje premię + 2 pkt, tak więc w rezultacie otrzymuje 25 pkt, czyli o 1 pkt mniej niż ostatni z gr. A. I tak samo w kolejnych grupach aż do wyczerpania punktów.

Dodatkowe punkty 0,25 pkt za mecze przegrane 2:3

AWANSE i SPADKI - po każdej kolejce awansuje 2 pierwszych graczy do wyższej ligi, trzeci się utrzymuje, a 2 ostatnich SPADA do ligi niżej itd.(nie ma żadnych meczy barażowych).

Każda nieobecność w danej kolejce ligi skutkuje spadkiem do niższej grupy oraz odjęciem 4 pkt.

Spóźnienia powyżej 15 minut skutkują odjęciem 3 pkt, spóźnienie powyżej 30 minut skutkuje dyskwalifikacją w danej kolejce i jest traktowana jak nieobecność.

Gramy 13 kolejek do 21.12.2017 r. włącznie (uroczyste zakończenie edycji jesiennej) - w tym czasie będą 4 terminy POWER WEEK, które rozlosujemy podczas I kolejki (będą to kolejki podwójnie punktowane).

Dla sprawnego rozgrywania ligi wprowadzamy dwie godziny: 18:00 startują np. grupy A i B, a od 19:30 grają grupy C i D. W kolejnym tygodniu będzie na odwrót, itd.