REGULAMIN

Liga Squash jest dla wszystkich graczy, zarówno początkujących jak i zaawansowanych.

Głównym założeniem ligi squash w Pop Gym jest popularyzacja tej dyscypliny w Radomiu, poprzez organizację potyczek na każdym poziomie zaawansowania, jednoczesnym podnoszeniu umiejętności oraz propagowanie zdrowej, sportowej rywalizacji.

W grze mogą wziąć udział zarówno osoby nigdy wcześniej nie grające w squash i stawiające w tym sporcie pierwsze kroki, jak i osoby z dużym stażem na kortach, mające na koncie mnóstwo rozegranych setów.
Do wzięcia udziału zapraszamy wszystkich, kobiety jak i mężczyzn.

Wyniki ligi z poprzedniego sezonu będą brane pod uwagę w celu umieszczenia zawodników w odpowiednich grupach. Nowi zawodnicy, którzy biorą udział w lidze zaczynają od najniższego szczebla rozgrywek.
Struktura ligi będzie opierać się na rywalizacji nie tylko w grupach, ale także między nimi i walce o zwycięstwo w całym sezonie i o nagrody.Po każdej kolejce dwóch pierwszych zawodników w grupie awansuje wyżej, a dwóch na ostatnich miejscach spadnie do grupy niżej, co uczyni rozgrywki jeszcze bardziej emocjonującymi.

Zapisy prowadzone poprzez aplikację mobilną Best of Five, którą można pobrać na stronie internetowej https://bo5.pl/popgym lub w sklepie play.

Poniżej link do poboru aplikacji:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.BE5T

Czas i miejsce rozgrywek
Liga odbywa się we wtorki (grupy 3, 4 i 5) od godz. 18:00 i czwartki (grupa 1 i 2) Korty do squash są zarezerwowane dla uczestników.  Mecze rozgrywane będą na trzech kortach, systemem każdy z każdym. Czas trwania kolejki to min. 2 godziny. 

Spóźnienia
Przewidujemy możliwość spóźnienia się na rozgrywaną kolejkę ligi dla grupy 1 i 2 do 15 minut, dla grup 3,4 oraz 5 do 30 minut. Jeżeli spóźnienie będzie dłuższe niż czas wskazany przez organizatora ligi uczestnik ma prawo rozgrywać mecze, ale jego wyniki nie są brane pod uwagę w danej kolejce.

System rozgrywania meczy
W każdej z grupy udział bierze 6 zawodników. Rywalizacja toczona będzie do dwóch setów (możliwe wyniki to 2:1 lub 2:0) do 11 punktów.

Przy mniejszej ilości zawodników w grupie (do 6 osób) mecze rozgrywane będą w trzech setach do 11 punktów. Przy stanie 10:10 gra toczona będzie do uzyskania dwóch punktów przewagi przez jednego z zawodników.

Regulamin

Zasady bezpieczeństwa, odpowiedzialność:

1. W klubie obowiązuje Regulamin strefy squash klubu Pop Gym oraz regulamin Ligi. Regulaminy umieszczone są na stronie klubu oraz dostępne w klubie.
2. Każdy zawodnik składając podpis pod regulaminem bierze udział w rozgrywkach na własną odpowiedzialność.

3. Klub nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, choroby i zdarzenia losowe wynikłe podczas rozgrywek.

4. Każdy zawodnik powinien we własnym zakresie skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o udziale w grze. Przystąpienie do gry jest jednoznaczne z oświadczeniem o dobrym stanie zdrowia, umożliwiającym intensywny wysiłek.

5. Zaleca się wszystkim zawodnikom rozgrywanie meczy w okularach ochronnych. Grę bez okularów podejmują oni na własne ryzyko.

6. Zaleca się zawodnikom indywidualne wykupienie ubezpieczenia  obejmującego uprawianie squasha w miejscach do tego przeznaczonych. Zawodnicy powinni ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków na własny koszt.

Zasady opłat i organizacyjne:

1. W lidze biorą udział zgłoszeni zawodnicy po uiszczeniu opłaty. Cennik dostępny w Klubie.

2. Każdy, kto wpłacił opłatę za daną kolejkę ligi uznawany jest za współorganizatora tej kolejki. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami danej kolejki odpowiada za porządek, organizację i przebieg rozgrywek.

Zasady gry:

1. Mecze odbywają się w oparciu o reguły gry w squash opublikowane na stronie www.polskisquash.pl 

2. Organizator ma prawo wykluczyć z rozgrywek zawodnika grającego niebezpiecznie, lub agresywnego na korcie lub poza nim.

3. W ramach jednej kolejki ligi rozgrywany jest komplet meczy w każdej grupie  każdy z każdym bez rewanżu.

4. Mecze punktuje się systemem do 11 punktów, przy stanie po 10
– do dwóch punktów przewagi, lub na zasadach tzw. „nagłej śmierci”. Gramy do 2 lub 3 wygranych setów. W przypadku braku czasu na dokończenie meczu (meczy) w obliczeniach brany jest pod uwagę wynik aktualny do zakończenie czasu.