SILVER SQUASH LIGA 2019/2020

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Zapisanie się i udział w rozgrywkach jest jednoznaczne z akceptcją poniżeszego regulaminu.

2. Liga open – nie ma ograniczeń wiekowych oraz płci (na obecną chwilę nie ma podziałów, wszyscy grają razem).

3. Liga bez podziału na grupy. W obecnej chwili wszyscy zawodnicy grają w 1 grupie. W przypadku minimum 30 zawodników istnieje możliwość modyfikacji ligi o zastosowanie podziału na grupy, spadki/awanse.

4. 

5. Juniorzy do 18 roku życia mogą brać udział w lidze za pisemna zgodą opiekuna, oraz rozgrywać mecze w okularach ochronnych (koniecznie), w obecności opiekuna.

6. Do ligi można przystąpić i wypisać się bez żadnych zobowiązań w każdej chwili (zawodnicy dopisywani są na koniec grupy).

7.  W celu zapisania się do ligi należy wybrać jedną z możliwości:
- wysłać zgłoszenie w aplikacji bo5;
- wysłać sms na numer 600588385 w treści wpisując : Liga SILVER SQUASH - imię i nazwisko

8. Każdy zawodnik uczestniczący w lidze, po wysłaniu zgłoszenia, akceptuje regulamin i wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb prowadzenia rozgrywek ligowych, rankingu, w celach marketingowych oraz wyraża zgodę na robienie zdjęć/nagrywania materiałów video do celów promocyjnych oraz pamiątkowych.

9. Każdy zawodnik bierze udział w lidze na własną odpowiedzialność. Organizator rozgrywek nie ponosi odpowiedzialności z tytułu uszczerbku na zdrowiu i mieniu osób uczestniczących w rozgrywkach. Zaleca się wszystkim zawodnikom rozgrywanie meczów w okularach ochronnych. Grę bez okularów podejmują na własne ryzyko.

10. Zarządzanie wynikami i tabelami obsługiwane jest za pośrednictwem bo5 w aplikacji mobilnej a także przez stronę https://bo5.pl/silversquash

11. Regulamin będzie rozwijany na bieżąco w zależności od potrzeb ligi.

12. Organizatorem ligi jest Silver Squash w Skawinie, a jej koordynatorem Tomasz Kowalski, wszystkie uwagi, błędy, zapytania i propozycje ulepszeń proszę przesyłać na adres: t.ziaja@interia.pl

OKRES TRWANIA LIGI

Sezon ligowy trwa od 01.12.2019r. do 30.06.2020r. i podzielony jest na 7 kolejek:
- grudzień (runda wstępna, każdy zawodnik zaczyna z WP=100, nie będzie zaliczana do rankingu, posłuży do ustalenia rnkingu na styczeń
- styczeń (zaliczana do rankingu)
- luty (zaliczana do rankingu)
- marzec (zaliczana do rankingu)
- kwiecień (zaliczana do rankingu)
- maj (zaliczana do rankingu)
- czerwiec (zaliczana do rankingu)

WPISOWE DO LIGI

aktualnie brak wpisowego do ligi.

UMAWIANIE I ROZGRYWANIE MECZÓW

1. Rozgrywać mecze można ze wszystkimi zawodnikami w lidze.

2. Nie ma konkretnych terminów rozgrywania meczów, każdy zawodnik umawia się na termin indywidualnie z przeciwnikiem. Zawodnicy we własnym zakresie rezerwują i opłacają sobie kort na mecz ligowy. Mecze sędziowane są przez samych zawodników (nie ma konieczności sędziowania przez osobę trzecią). Zawodnicy zobowiązani są do wprowadzania wyników meczów bezpośrednio po jego zakończeniu przez aplikację mobilną bo5.

3. Każdy zawodnik rozgrywa tyle meczów ile chce (nie więcej niż jeden mecz w miesiącu z jednym zawodnikiem), ale do punktacji zaliczone zostaną jedynie 4 najlepsze wyniki zawodnika w danym miesiącu (dotyczy kolejek styczeń - czerwiec). Pierwszy wynik wpisany do ligi z danym przeciwnikiem uznaje sie za obowiązujący, kolejne w tym samym miesiącu się nie liczą.

4. Kolejka Grudzień jest kolejką wstępną, nie jest zaliczana do rankingu, służy tylko do ustalenia kolejności i wag punktowych na styczeń, liczą się w niej wszystkie rozegrane mecze (nie tylko 4 najlepsze jak w pozostałych kolejkach)

PUNKTACJA MECZU

1. Każdy zawodnik w zależności od zajmowanego miejsca posiada wartość punktową (WP) (wyjątkiem jest pierwsza kolejka gdzie wszyscy startują z WP=100) im wyższe miejsce tym wyższe WP (tabela poniżej).

2. Mecze rozgrywane systemem bo5 (do 3 setów wygranych)

3. Zwycięzca meczu otrzymuje: 5 x WP przeciwnika

4. Przegrany otrzymuje WP przeciwnika x ilość setów wygranych przez przegranego

RANKINGI I KLASYFIKACJE

1. Ranking kolejki - aktualizacja miesięczna – suma uzyskanych punktów z 4 najlepszych meczów zawodnika w danym miesiącu (aktualizacja pozycji i WP na podstawie rankingu całego sezonu - wszystkich dotychczas rozegranych kolejek).

2. Klasyfikacja sezonu – suma punktów uzyskanych w 6 kolejkach (styczeń-czerwiec).

NIEOBECNOŚCI I KONTUZJE

1. NIEOBECNOŚĆ / NIESTAWIENIE SIĘ NA ZAPLANOWANY MECZ
W przypadku gdy zawodnik A nie stawi się na wcześniej umówiony mecz z zawodnikiem B bez wcześniejszego (co najmniej 6h przed planowanym meczem) poinformownia o odwołaniu meczu, zawodnikowi B przysługuje prawo do wpisania wyniku 3:0 na korzyść zawodnika B, a taki fakt powinien zostać zgłoszony u organizatora, chyba że obaj zawodnicy dogadają się i znajdą czas oraz  możliwość rozegrania meczu w tym samym miesiącu.

2. NIEOBECNOŚĆ W LIDZE / KONTUZJA / POWRÓT
Każda nieobecność/kontuzja wykluczająca zawodnika z udziału w lidze w co najmniej 1 pełnym miesiącu a także powrót do ligi, powinien być zgłoszony organizatorowi.

 

NAGRODY

1. Miejsca I, II, III na zakończenie sezonu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe (akcesoria/sprzęt do squasha)

2. Najaktywniejszy zawodnik/zawodniczka całego sezonu otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową za największą liczbę rozegranych meczów na zakończenie sezonu.

 

Tabela Wartości punktowych (WP)


Grupa

Miejsce w lidze WP
1 100
2 90
3 80
4 75
5 75
6 75
7 70
8 70
9 70
10 70
11 65
12 65
13 65
14 65
15 65
16 60
17 60
18 60
19 60
20 60

... itd