Regulamin i zasady rozgrywek: Wakacyjna Liga Squash4You

Informacje ogólne

 1. Wakacyjna Liga Squasha prowadzona jest za pomocą systemu Best of 5 na stronie ligowej klubu Squash4You:  bo5.pl/squash4you
 2. Aby zapisać się należy wysłać zgłoszenie na adres: liga@squash4you.pl.
 3. Koordynatorem Klubowej Ligi Squasha jest Ewelina Walosik - kontakt: liga@squash4you.pl
 4. Przystąpienie do Ligi jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu Rozgrywek.

Terminy rozgrywek

 1. Datę meczu ustalają sami zawodnicy i rozgrywają mecze na samodzielnie zarezerwowanych w tym celu kortach lub na własnych stałych rezerwacjach. Nie ma określonej odgórnie godziny rozgrywania meczów ligowych. Koszt wynajmu kortu zawodnicy rozliczają pomiędzy sobą indywidualnie.
 2. Umawianie meczów może być dokonane za pomocą systemu bo5 (wyzywanie zawodników na mecz), drogą mailową, telefoniczną lub za pomocą zamkniętej grupy na portalu Facebook.
 3. Klub nie bierze odpowiedzialności za brak rezerwacji kortu na mecze ligowe.

Rozgrywki i punktacja

 1. Mecze odbywają się poprzez wyzwanie innych zawodników. Obowiązkowy mecz w obrębie miesiąca z każdym z grupy (można zagrać więcej meczów, liczy się pierwszy wynik z danym zawodnikiem w ciągu mc). W przypadku braku możliwości rozegrania meczu zostanie wpisany walkower.
 2. Przypisanie do grup/waga zostały przez nas ustalone na podsatwie:  wyniku w turnieju eliminacyjnym i/lub rankingu w lidze klubowej oraz
  konsultacjami z trenerami S4Y.
 1. Mecze rozgrywane są systemem ‘Best of 5’ (do 3 wygranych setów), liczenie setów do 11pkt
 1. Za wygrany mecz zawodnik otrzymuje 100% wartości punktowej przeciwnika

Zawodnik pokonany otrzymuje punkty za każdy wygrany set:

 • w przypadku przegranej w stosunku 0:3 nie otrzymuje punktów,
 • w przypadku przegranej w stosunku 1:3 otrzymuje 25% wartości punktowej przeciwnika,
 • w przypadku przegranej w stosunku 2:3 otrzymuje 50% wartości punktowe przeciwnika.
 1. Jeżeli zawodnik umówi mecz ligowy i nie pojawi się, jego przeciwnik wygrywa mecz walkowerem.
 2. Jeżeli zawodnik 3- krotnie nie pojawi się na umówione mecze, przegrywając je walkowerem, zostaje zawieszony w lidze.
 3. Ranking jest aktualizowany raz w miesiącu – 1-go dnia kolejnego miesiąca.

Brak aktywności/Niedyspozycyjność

 1. Osoby, które nie rozegrają w Lidze żadnego meczu przez miesiąc, nie informując organizatora o kontuzji lub innej ważnej kwestii uniemożliwiającej uczestnictwo w rozgrywkach, będą wykreślani z listy graczy z możliwością powrotu do ligi po ponownym zapisie.
 2. Kontuzja lub inna przyczyna braku aktywności ligowej powinna zostać natychmiast zgłoszona do koordynatora ligi na adres: liga@squash4you.pl

Nagrody

    20. Dla najlepszych w swoich grupach po każdym miesiącu

    21. Dla najlepszego zawodnika wakacyjnej ligi

Ochrona Danych Osobowych

Ze względu na nowa politykę prywatności i ochronę danych osobowych każdy uczestnik Ligi Klubowej musi wyrazić zgodę na gromadzenie, przetwarzanie, przechowywanie  i wykorzystywanie przez Squash4You sp. cywilna, Rafał Chart, Violetta Tomas-Maciantowicz, ul. Pocieszka 3, 31-408 Kraków, NIP: 9452130898 Swoich danych osobowych zgodnie z polskim prawem, w szczególności z Ustawą o ochronie danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 r. poz.1662, dalej zwana ustawą ) oraz rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. o ochronie danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Każdy zawodnik/klient ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania, zmieniania lub usunięcia. Administratorem danych osobowych jest: Squash4You sp. cywilna, Rafał Chart, Violetta Tomas-Maciantowicz, ul. Pocieszka 3, 31-408 Kraków, NIP: 9452130898.

Dane te są zbierane i przetwarzane tylko i wyłącznie w celu realizacji umowy w zakresie wynikającym z zakupionego karnetu lub w razie wejścia jednorazowego w zakresie wynikającym z uiszczonej opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem usług. Klient ma prawo do korzystania z usług klubu także na podstawie posiadanego vouchera lub na podstawie akcji promocyjnych organizowanych przez klub jak również do uczestnictwa w wydarzeniach sportowych takich jak ligi czy turnieje organizowane przez klub.

WAŻNE! Podanie przez zawodnika/klienta danych osobowych w procesie zawarcia umowy jest w pełni dobrowolne ale niezbędne do wykonania umowy/usługi.

Klub zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym regulaminie w trakcie trwania sezonu ligowego.