Regulamin Ligi

Rozgrywki odbywają się w klubie Squash Laguna przy ulicy Kopcińskiego 69/71, Łódź

Postanowienie ogólne

 1. Rozgrywki odbywają się w każda środę, z wyłączeniem dni wolnych od pracy, w godzinach 17:00 - 23:00.

 2. Zapisy na rozgrywki dokonywane są w systemie co tygodniowym do poniedziałku do godz. 23:00 na mecze ligowe zaplanowane na najbliższą środę ligową.

 3. Grupy A, B i C optymalnie zawierają 8 graczy. Dopuszczalne jest 9 graczy w grupie C. 

 4. Gracze rozgrywają mecze w grupach A,B i C, gdzie grupa A jest grupą graczy z najlepszymi wynikami w rozgrywkach. Pierwsze rozstawienie w rozgrywkach dokonywane jest na podstawie wyników w turnieju startowym na początku każdego sezonu.

 5. Mecze rozgrywają się do dwóch setów bez przewag do 11 punktów.

 6. Rozgrywki odbywają się z podziałem na sezony zimowy ( 1.09 - 31.01) oraz sezon wiosenny (1.02 - 30.06) .

 7. Zapisanie się na rozgrywki ligowe jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku zawodnika w mediach społecznościowych klubu. 
 8. Maksymalna liczba osób mogących wziąć udział w rozgrywkach to 25. Osoby, które zapiszą się jako 26, 27 itd. będą wpisywane na listę rezerwowych. Organizator skontaktuje się z nimi, jeśli ktoś zrezygnuje z rozgrywek.
 9. Osoba, która nie wypisze się z rozgrywek do godziny 12:00 w dniu rozgrywek, zobowiązuje się ponieść koszt takiej rozgrywki.

 

Zasady punktacji

 1. Punktacja za miejsce pierwsze w grupie A to 50 pkt. Kolejne miejsca punktowane są ze spadkiem o jeden punkt dla każdego uczestnika rozgrywek.

 2. Do podsumowania punktacji w sezonie kwalifikuję się 75% najlepszych wyników danego zawodnika ze wszystkich kolejek sezonu. NP. Jeśli sezon ma 40 kolejek to każdemu zawodnikowi sumujemy ilość zdobytych punktów z jego 30 najlepszych kolejek.

 3. Miejsca na koniec sezonu przyznawane są na podstawie ilości zdobytych punktów.

 4. Zwycięzcy sezonów ligi są wyłaniani po zakończeniu sezonu ligi.

 

Zasady spadków i awansów

 1. Awanse i spadki odbywają się co tydzień.

 1. Do grupy wyższej awansuje dwóch graczy z grupy B i C. 

 2. Spadki odbywają się co tydzień.

 3. Jeśli w kolejnych rozgrywkach gracz nie uczestniczy, jego miejsce zajmuje gracz awansując z kolejnego miejsca w grupie z ostatnich rozgrywek, a on sam spada do grupy niżej w kolejnych rozgrywkach.

 4. Jeżeli finalna liczba osób w konkretych grupach jest zbyt duża lub zbyt mała, ostateczny przydział do grup jest w gestii organizatora rozgrywek. Brane są pod uwagę: poziom zawodnika, ranking PZSQ, obecność na poprzednich rundach ligi, mecze bezpośrednie z innymi ligowcami.
 5. Osoby, które w poprzednim tygodniu zajęły miejsce 1 lub 2 w konkretnej grupie, muszą zawsze awansować do grupy wyżej. Podobnie do grupy niższej nie może zostać przydzielony nikt, kto nie zajął w poprzednim tygodniu miejsca ostatniego lub przedostatniego w swojej grupie. Pozostałe osoby, które były obecne na poprzednich rozgrywkach, pozostają w tej samej grupie. O przydziale do grup osób nieobecnych na poprzednich rozgrywkach decyduje organizator, przy czym liczba osób w grupie A i B nie może przekroczyć 8.