Regulamin Ligi

Rozgrywki odbywają się w klubie Squash Laguna przy ulicy Kopcińskiego 69/71, Łódź

Postanowienie ogólne

 1. Rozgrywki odbywają się w każda środę, z wyłączeniem dni wolnych od pracy, w godzinach 17:00 - 23:00.

 2. Zapisy na rozgrywki dokonywane są w systemie co tygodniowym do poniedziałku do godz. 23:00 na mecze ligowe zaplanowane na najbliższą środę ligowa.

 3. Grupy A i B optymalnie zawierają 7 graczy.

 4. Gracze rozgrywają mecze w grupach A,B,C i D. Gdzie grupa A jest grupą graczy z najlepszymi wynikami w rozgrywkach. Pierwsze rozstawienie w rozgrywkach dokonywane jest na podstawie wyników w turnieju startowym na początku każdego sezonu.

 5. Mecze rozgrywają się do dwóch setów bez przewag do 11 punktów.

 6. Rozgrywki odbywają się z podziałem na sezony zimowym ( 1.09 - 31.01) oraz sezon wiosenny (1.02 - 30.06) .

 7. Zapisanie się na rozgrywki ligowe jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku zawodnika w mediach społecznościowych klubu. 

 

Zasady punktacji

 1. Punktacja za miejsce pierwsze w grupie A to 50 pkt. Kolejne miejsca punktowane są ze spadkiem o jeden punkt dla każdego uczestnika rozgrywek.

 1. Każdy gracz za zajęcie pierwszego miejsca w grupie w co tygodniowych otrzymuje dodatkowy 1 punkt do klasyfikacji ogólnej.

 2. Punkty z 3 najlepszych pojedynczych rozgrywek danego gracza sumują się do punktacji ogólnej rankingu.

 3. Miejsca na koniec sezonu przyznawane są na podstawie ilości zdobytych punktów.

 4. Zdobyte punkty z sezonu zimowego oraz punkty z sezonu wiosennego sumują się i wyłaniają miejsca oraz zwycięzców ligi w sezonie 2021/2022.

 

Zasady spadków i awansów

 1. Awanse i spadki odbywają się co tydzień.

 1. Do grupy wyższej awansuje dwóch graczy z grupy B i C. W przypadku rozgrywek z grupą D awansuje gracze z pierwszego miejsca grupy C i D.

 2. Spadki odbywają się co tydzień.

 3. Do grupy niższej przy 7 graczach spada dwóch graczy. Przy wyższej ilość graczy spadek dotyczy graczy z 6,7,8 miejsca.

 4. Jeśli w kolejnych rozgrywkach gracz nie uczestniczy, jego miejsce zajmuje gracz awansując z kolejnego miejsca w grupie z ostatnich rozgrywek, a on sam spada do grupy niżej w kolejnych rozgrywkach.

 5. Jeżeli finalna liczba osób w konkretych grupach jest zbyt duża lub zbyt mała, ostateczny przydział do grup jest w gestii organizatora rozgrywek. Brane są pod uwagę: poziom zawodnika, ranking PZSQ, obecność na poprzednich rundach ligi, mecze bezpośrednie z innymi ligowcami.