2023 r. to wyjątkowy rok dla społeczności Bażantowo Sport, ponieważ właśnie przypadają 10. urodziny obiektu! Za nami 10 ekscytujących lat, podczas których wspólnie rozwijaliśmy sportowe pasje, odnosiliśmy sukcesy w różnych dyscyplinach, a także umilaliśmy Wam czas, abyście dobrze się u nas czuli 😀

Z tej okazji chcemy Was gorąco zaprosić na jedno z naszych urodzinowych wydarzeń - w postaci turnieju squasha, który będzie rozgrywany w 2 kategoriach: OPEN i Damskiej. Tą imprezą otwieramy nowy rozdział w historii squasha w Bażantowie, ponieważ mamy w planach aktywny rozwój tego sportu u nas. Nieważne, czy grasz w squasha pół życia, czy pół godziny, nie może Cię zabraknąć na tej imprezie!

 

Sponsorzy i partnerzy turnieju:

 

Kategoria turnieju:

Turniej odbędzie się w 2 kategoriach:

 • OPEN: kategoria C+;
 • DAMSKA: kategoria B+.  


Termin:

Impreza odbędzie się w dniu 25.02.2023 r., od godziny 10:00. 

 

Organizatorzy:

 • Sport i Prawo Monika Wycykał, ul. J. Wolnego 4 lok. 315, 40-857 Katowice, NIP: 645-24-30-802
 • "Millenium Sport" Sp. z  o.o., ul. Pijarska 3, 40-750 Katowice, NIP: 954-27-17-650 

 

Miejsce:

Bażantowo Sport

ul. Pijarska 3, 40-750 Katowice 


Uczestnictwo:

Zgodnie z informacjami przekazanymi na wstępie w turnieju może wystąpić każdy zawodnik, który ma ochotę celebrować z nami urodziny Bażantowo Sport. Nie ma żadnych wymagań, jeżeli chodzi o poziom umiejętności lub miejsce w rankingu PZSQ. Ba, nie trzeba mieć w ogóle rankingu PZSQ, aby zgłosić udział. W takim przypadku musicie jednak pamiętać o tym, aby przed turniejem wyrobić licencję Polskiego Związku Squasha, ale jej zdobycie zajmuje dosłownie 15 minut. Pełna instrukcja, jak uzyskać licencję, jest dostępna pod adresem:  https://polskisquash.pl/rozgrywki/licencje/

Aby zapewnić graczom komfort grania, obowiązuje limit uczestników - w każdej kategorii może wziąć udział maksymalnie 32 zawodników. W przypadku przekroczenia tej liczby przy zapisach w imprezie biorą udział pierwsze 32 osoby na liście startowej (lista startowa jest układana według rankingu PZSQ), a kolejne osoby stają się rezerwowymi. 

Opłata wpisowa:

Aby wziąć udział w pojedynczym turnieju, trzeba uiścić następujące opłaty wpisowe:

 • kategoria OPEN: w kwocie 90 zł (80 zł + 10 zł dla PZSQ)
 • kategoria DAMSKA: w kwocie 80 zł (70 zł + 10 zł dla PZSQ)
 • kategoria OPEN+DAMSKA: w kwocie 100 zł (80 zł + 20 zł dla PZSQ)

Opłata wpisowa jest płatna gotówką na recepcji w dniu imprezy.

Opłata obejmuje:

 • wynajęcie kortów
 • opłaty dla PZSQ
 • opłaty administracyjne
 • pożywienie przygotowane ręką Moniki (szwedzki stół z dobrociami)
 • puchary
 • nagrody

 

Zasady turnieju:

Turnieje będą rozgrywane w systemie pucharowym. Przed rozpoczęciem rozgrywek zawodnicy zostaną rozstawieni zgodnie z pozycją zajmowaną w rankingu PZSQ. Na 2 dzień przed imprezą będą losowane drabinki oraz ustalany harmonogram rozgrywek. Każdy zawodnik otrzyma powiadomienie o godzinie pierwszego meczu za pośrednictwem aplikacji Bo5.

Według wstępnych założeń turnieje będą rozgrywane systemem Bo3 (do 2 wygranych setów), natomiast mecze półfinałowe oraz o 1. i o 3. miejsce w systemie Bo5. 

Jeżeli na imprezę zapisze się mniej niż 10 graczy, wówczas zamiast systemu pucharowego mogą być rozgrywane mecze grupowe (zawodnicy są dzieleni na grupy i rywalizują w grupach).

Uwaga, każde miejsce w klasyfikacji końcowej trzeba sobie wywalczyć - nie ma tak łatwo, że przegrasz swój pierwszy mecz i masz fajrant. :)

Każdy z meczy jest sędziowany przez osobę, która przegrała poprzednią rozgrywkę na danym korcie. Niedoświadczonych graczy sędziowanie może trochę przerażać, ale w praktyce wygląda to w ten sposób, że takim zawodnikom pomagają bardziej doświadczeni gracze i kibice, dlatego nie ma się czego obawiać. 

 
Nagrody za zwycięstwo w turnieju:

Kategoria OPEN:

I miejsce:

II miejsce:

III miejsce:

Kategoria DAMSKA:

I miejsce:

II miejsce:

III miejsce:

Oprócz tego spośród osób, które zostaną do finałów, zostaną rozlosowane vouchery na usługi Bażantowa Sport. 

Zwyciężcy rozgrywek otrzymają także pamiątkowe puchary. 

 

Zapisy:

Aby zgłosić się na turniej, dokonaj zgłoszenia:

1) przez aplikację Bo5 (ściągnij na telefon i wyszukaj Bażantowo Sport);

2) przez stronę internetową Bo5: https://bo5.pl/bazantowo 

3) bezpośrednio u organizatorki turnieju (Monika Wycykał, + 48 662 794 648, można ścigać przez WhatsAppa lub Messengera).

 

Zapisy na turniej trwają do dnia 22 lutego 2023 r., do godziny 20:00.

Losowanie drabinek odbędzie w dniu 23 lutego 2023 r., o godzinie 20:00

 

Informacje dodatkowe:

Informacji dodatkowych udziela:

 • Monika Wycykał+48 662 794 648

 

Informacje prawne:

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmieniania, uzupełniania podanych informacji, jednak nie później niż na 1 dzień przed zamknięciem zapisów na turniej, godz. 23:59.

Organizatorzy są uprawnieni do rozpowszechniania wizerunku uczestniczek i kibiców zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. (t. j. Dz. U. 2021 poz. 1062, z późn. zm.), w szczególności w celach informacyjnych i marketingowych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na eksploatację wizerunku, poinformuj o tym organizatora przed dniem rozpoczęcia rozgrywek.  

 

BAŻANTOWO SPORT