Regulamin:

--> W sezonie jest 13 rund, do ostatecznego rankingu liczone jest 10 najlepszych wyników.

--> O przydziale do grup na kolejkę ligową decydują 3 aspekty:

-  ŚREDNIA PUNKTÓW Z 2 OSTATNICH KOLEJEK, W KTÓRYCH ZAWODNIK BRAŁ UDZIAŁ (lub procent tych punktów),

- AWANS lub SPADEK po poprzedniej kolejce (zwycięstwo w lidze lub przegrana),

- RANKING LIGOWY 

- REGULARNOŚĆ UDZIAŁU W ROZGRYWKACH.

--> Każda grupa (5 lub 6 zawodników) rozgrywa mecze „każdy z każdym” w przeciągu ok. 2 do 3 godzin

--> Ilość grup zależy od ilości zgłoszonych par zawodników. Od tego też zależy czas rozpoczęcia i zakończenia gier.

--> Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami Polskiego Związku Badmintona. Jedyna różnica występuje przy punktacji. Mecze ligowe rozgrywane są do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Punkty liczone są systemem tie-break, czyli każda rozegrana akcja daje punkt zwycięzcy. W przypadku wyniku 14:14 osoba, która pierwsza zdobędzie 15 punkt wygrywa seta.

W szczególnych przypadkach organizator ma prawo do zarządzenia zmian w systemie punktacji.

--> Organizator nie zapewnia LOTEK,

--> Harmonogram kolejki umieszczany jest pod wydarzeniem na stronie: https://bo5.pl/

--> Jeśli w danej grupie zawodnicy będą mieli taką samą ilość zwycięstw, to miejsce rozstrzygane jest kolejno poprzez: porównanie ilości wygranych i przegranych setów (różnica), porównanie ilości wygranych i przegranych punktów (różnica), ilość tylko wygranych setów, ilość tylko wygranych punktów i dopiero na końcu brany jest pod uwagę bezpośredni pojedynek zawodników

--> Po rozegraniu ostatniej kolejki sezonu, 3 najlepszych zawodników całego sezonu ligowego zostanie nagrodzonych podczas uroczystej ceremonii kończącej sezon Ligi Badmintona. Wśród pozostałych graczy rozlosowane zostaną nagrody dodatkowe.

--> Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach wyrażają zgodę na wykonywanie im zdjęć oraz nagrywanie filmów z ich udziałem oraz zamieszczanie przez organizatora zdjęć i nagrań w Internecie.

--> Zawodnicy wyrażają zgodę na umieszczanie ich danych osobowych (imię i nazwisko, zdjęcie) na stronie internetowej przy zgłoszeniach, wynikach i rankingu.

--> Klub WSC nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zawodnicy biorą udział w lidze na własną odpowiedzialność.

--> Klub WSC zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu.