Chyba nie trzeba żadnej z Was przekonywać, że na Śląsku ostatnio dzieje się bardzo wiele, jeżeli chodzi o damskiego squasha. 😀 Mamy coraz więcej grających kobiet, zarówno tych, które chcą uprawiać ten sport w celach czysto rekreacyjnych, jak i tych, które coraz poważniej myślą o rywalizacji na najwyższym poziomie, w szczególności na turniejach A, PLS oraz corocznych mistrzostwach. Jedyne, czego nam brakuje, to damska liga dedykowana wyłącznie kobietom - i to marzenie postaramy się spełnić od października w Bażantowie!

Zapraszamy do udziału w lidze graczki na każdym poziomie umiejętności: i te, które od lat goszczą na kortach, i te, które dopiero zapoznają się z tajnikami squasha, ponieważ dla każdej znajdzie się miejsce w odpowiedniej grupie. Podobnie bez znaczenia pozostaje wiek, w jakim są uczestniczki. Nieważne, czy masz 12 lat czy 102 lata, będziesz u nas mile widziana. W szczególności jednak zachęcamy do udziału juniorki, które podczas ligi będą mogły oswoić się z graniem z nieco starszymi koleżankami, a tym samym zdobywać doświadczenie w grze z seniorkami na potrzeby licznych imprez sportowych. 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane z ligą, w każdej chwili możesz kontaktować się pod numerem telefonu +48 662 794 648.  

 

Sponsorzy i partnerzy ligi:

 

Organizator:

"Millenium Sport" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Pijarska 1,3

40-750 Katowice

NIP: 954-27-17-650

KRS: 0000377560 

 

Termin:

Damska Liga Squasha będzie rozgrywana w okresie od października 2022 r. do końca maja 2022 r. i będzie obejmować łącznie 35 kolejek. W tym czasie będziemy spotykać się w każdy wtorek w godzinach 19:00-21:00 oraz rozgrywać mecze ligowe w ramach grup. 1 kolejka = 1 wtorkowepopołudnie. 

Do klasyfikacji generalnej liczą się wyniki z max. 27 kolejek.

 

Miejsce:

Rozgrywki będą odbywać się w Bażantowo Sport przy ul. Pijarskiej 3, 40-959 Katowice. Obiekt jest usytuowany na południu Katowic, w połowie drogi między północą i południową częścią regionu, dzięki czemu będą mogły spotykać się dziewczyny mieszkające w różnych częściach województwa :)

 

Opłaty ligowe:

Przy Damskiej Lidze Squasha mamy 2 rodzaje opłat:

 • opłata jednorazowa w kwocie 80 zł - to jest opłata za przystąpienie do ligi. Płacisz ją tylko raz i dzięki niej możesz grać przez cały sezon w lidze
 • opłata za każdą pojedynczą kolejkę w kwocie 50 zł (bez benefitów) lub 20 zł (z benefitami) - to jest opłata za udział w każdej kolejce. Płacisz ją za każdym razem, gdy przychodzisz rozegrać spotkania. 

Wszystkie opłaty trzeba uiścić gotówką w recepcji lub przelewem na rachunek organizatora.

Opłaty są przeznaczone na ufundowanie nagród oraz pokrycie kosztów organizacji (w szczególności wynajem kortów).

 

Benefity:

Przy opłacie jednorazowej nie można korzystać z benefitów (MultiSport, OKSystem lub co tam dobry szef Ci dał), a przy opłacaniu udziału w pojedynczej kolejce można.

 

Zapisy do Damskiej Ligi Squasha:

Aby zapisać się do Damskiej Ligi Squasha, skontaktuj się z organizatorem, w dowolny sposób (osobiście, telefonicznie, e-mailowo, przez WhatsAppa albo Messengera).

Zapisy na każdą kolejkę odbywają się co tydzień - nie wystarczy zatem, że raz zapiszesz się do ligi. Musisz także potwierdzić udział w kolejce w danym tygodniu. Udział w kolejce możesz zgłosić na 2 sposoby:

 • zapisując się bezpośrednio w aplikacji Bo5 - w zakładce "Damska Liga Squasha w Bażantowie" są rozpisane kolejki na poszczególne tygodnie;
 • poprzez zgłoszenie na dedykowanej grupie WhatsApp - link do grupy: https://chat.whatsapp.com/I2250eBok4H3IBYiKSXjbC 

Zapisu na daną kolejkę należy dokonać najpóźniej do poniedziałku do godziny 20:00. Jeżeli zawodniczka zapisze się na daną kolejkę i nie przyjdzie lub odwoła swój udział później niż do 20:00 w poniedziałek, jest zobowiązana do zapłaty opłaty za daną kolejkę.

 

Zasady rozgrywek:

Przed uruchomieniem danej kolejki będą tworzone grupy oraz przydziały do grup. Każda grupa powinna co do zasady obejmować 5 zawodniczek, w związku z czym o tym, ile będzie grup, decyduje liczba dziewczyn, która przystąpi do rozgrywek w ramach kolejki (jeżeli będzie 5, to będzie 1 grupa, a jeżeli 15 - to 3 grupy). O przydziale do danej grupy decyduje liczba punktów, jaką zdobyła zawodniczka w ramach poprzedniej kolejki. W przypadku, gdy 2 zawodniczki mają taką liczbę punktów, do grupy wyższej trafia zawodniczka wyżej notowana w klasyfikacji generalnej. Jeżeli zawodniczka przystępuje do ligi w trakcie sezonu, automatycznie trafia do grupy najniższej. 

W przypadku pierwszej, otwierającej kolejki o przydziale do grup decyduje organizator na podstawie starannie przeprowadzonego wywiadu dotyczącego umiejętności zawodniczek oraz wiedzy własnej :) 

W ramach kolejki mecze są rozgrywane w grupie na zasadzie "każda z każdą". Każdy mecz  jest rozgrywany w systemie Bo3 - do 2 wygranych setów, w związku z czym pojedynek może zakończyć się wynikiem 2:0 lub 2:1. Kolejka jest skończona, gdy każda zawodniczka rozegra wszystkie mecze przewidziane w grupie. 

Za mecze przysługuje następująca punktacja:

 1. w przypadku wygranego meczu:
  • z wynikiem 2:0 — zwycięska zawodniczka otrzymuje 80 pkt;
  • z wynikiem 2:1 — zwycięska zawodniczka otrzymuje 60 pkt;
  • oddanego Walkowerem — zwycięska zawodniczka otrzymuje 70 pkt.
 2. w przypadku przegranego meczu:
  • z wynikiem 0:2 — przegrana zawodniczka otrzymuje 20 pkt;
  • z wynikiem 1:2 — przegrana zawodniczka otrzymuje 40 pkt;
  • oddanego Walkowerem — przegrana zawodniczka otrzymuje 0 pkt

Poziom poszczególnych grup będzie różny, dlatego za rozgrywki prowadzone w ramach danej grupy będą przyznawane dodatkowe premie punktowe:

 • Grupa Jastrzębia: 150 pkt
 • Grupa Orla: 130 pkt
 • Grupa Sokola: 110 pkt 
 • Grupa Bażantowa: 90 pkt
 • Grupa Gołębia: 70 pkt

Po zakończeniu rozgrywek w ramach grupy zaliczamy punkty za poszczególne mecze + premie punktowe i na tej podstawie jest ustalana klasyfikacja kolejki. W przypadku, gdy 2 zawodniczki będą mieć taką samą liczbę punktów, o miejscu w grupie decyduje wynik pojedynku pomiędzy tymi zawodniczkami. 

Na potrzeby rankingu ogólnego uwzględniamy 27 najlepszych wyników w sezonie

Na podstawie rozgrywek z całego sezonu jest tworzona lista rankingowa, w oparciu o którą będą przyznawane nagrody za wygranie Damskiej Ligi Squasha w sezonie 2022/2023. 

 

Nagrody:

Za wygranie klasyfikacji generalnej są przewidziane następujące nagrody:

 • I miejsce - 1.000 zł gotówką
 • II miejsce - 750 zł gotówką
 • III miejsce - 500 zł gotówką 

 

Informacje dodatkowe:

We wszystkich sprawach związanych z Damską Ligą Squasha można kontaktować się pod numerem telefonu +48 662 794 648.