Wiosna 2018

1. W Lidze Squasha mogą brać udział wszyscy Zawodnicy bez ograniczeń wiekowych. Organizatorem Ligi jest Milon Squash Club.

2. Niniejsza edycja zostanie rozegrana w prawie każdy wtorek w okresie od kwietnia do czerwca 2018 roku, początek w godzinach 18:00 – 19:00 w zależności od liczby grup. Pierwsze mecze rozgrywane są z najniższych grup. Gracze muszą potwierdzić swoją obecność w każdej rundzie do godziny 15:00 we wtorek.

3. Zgłoszenia przyjmowane przez system i aplikację Bo5 na stronie http://bo5.pl/milon, drogą mailową: recepcja@milonsquashclub.pl lub telefonicznie 789 442 442. Gracze nie muszą grać we wszystkich rundach; gracze mogą wziąć udział w dowolnej rundzie.

4.Rozgrywki odbywają się w grupach 5-7-osobowych(zaczynając od grupy najniższej).

5. Przed pierwszą kolejką uczestnicy zostaną podzieleni na grupy po 5-7 graczy, według następującej metody:

a) zgodnie z rankingiem PFS- 3 graczy

b) zgodnie z wynikami poprzedniej edycji Ligi;

c) losowo.

6. Po każdej rundzie, dwoje graczy najwyżej sklasyfikowanych w każdej grupie awansuje do grupy wyżej, a dwoje najniżej sklasyfikowanych graczy spadnie do niżej grupy. Jeśli grupa składa się z więcej niż 6 graczy, jest możliwe, że więcej niż dwóch graczy spadnie do grupy poniżej.

7.Nieobecny gracz będzie zdegradowany do grupy poniżej na następna rundę i nie otrzymuje punktów. 

8. W przypadku gdy grupa liczy zbyt mało osób to jest ona uzupełniana o nowych graczy wg aktualnego rankingu PFS lub o kolejnych najlepszych graczy grających w grupie niżej w poprzedniej rundzie. Organizator dołoży wszelkich starań aby w grupach była podobna liczba zawodników oraz aby awansowały/spadały dwie osoby.

9. Zawodnicy, którzy będą chcieli się dopisać do Ligi po jej rozpoczęciu zaczynają rozgrywki od najniższej grupy lub grupy o podobnym poziomie zaawansowania jeśli znajdują się w niej wolne miejsca (decyduje ranking PFS).

10.W każdej kolejce gracze rozgrywają mecz z każdym rywalem w swojej grupie. Mecze są rozgrywane zgodnie z zasadą ‘best of 2”. Możliwe wyniki meczu to 2:0 lub 1:1. Gracz, który wygra najwięcej setów jest zwycięzcą grupy. W przypadku równej liczby wygranych setów, kryteria rozstrzygające są następujące:

a) wygrał więcej meczów;
b) największa różnica pomiędzy punktami wygranymi a przegranymi;
c) bezpośredni pojedynek.

11.Do rozegrania jest 9 kolejek. Siedem najlepszych wyników będzie branych pod uwagę w końcowym rankingu. Punktacja do rankingu jest liczona w następujący sposób:
1. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 250 pkt.
2. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 245 pkt.
3. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 240 pkt.
itd., gdzie każde następne miejsce jest punktowane 5 punktami mniej. 

Jedna z kolejek będzie zamkniętym turniejem kategorii C z punktami liczonymi do rankingu ligi.

12. Jeśli dwóch lub więcej graczy remisuje w punktach w rankingu, kryteria rozstrzygające są następujące:
a) największa liczba rund w których gracz grał;
b) najwyższy odsetek wygranych setów;
c) najlepszy zdobyty wynik.

13. Nagrodami są:

I miejsce: trofeum
II miejsce: trofeum
III miejsce: trofeum

Wśród graczy którzy będą uczestniczyć w minimum siedmiu kolejkach będzie rozlosowywana rakieta Tecnifibre Carboflex.

14. Każdy z Zawodników zobowiązany jest do wniesienia następujących opłat: 25 zł za każdą rundę.

15. Przystąpienie do Ligi jest równoznaczne z akceptacją jej regulaminu oraz Regulaminu Milon Squash Club. Wszelkie sprawy nierozstrzygnięte zapisami regulaminu rozpatruje Piotr Miłosz.