REGULAMIN

Wakacyjne rozgrywki ligowe dedykowane są dla każdego, dla początkująch, zaawansowanych graczy, mężczyzn i kobiet!

Głównym założeniem ligi squash w Pop Gym jest popularyzacja tej dyscypliny w Radomiu, poprzez organizację potyczek na każdym poziomie zaawansowania, jednoczesnym podnoszeniu umiejętności oraz propagowanie zdrowej, sportowej rywalizacji.

W grze mogą wziąć udział zarówno osoby nigdy wcześniej nie grające w squash i stawiające w tym sporcie pierwsze kroki, jak i osoby z dużym stażem na kortach, mające na koncie mnóstwo rozegranych setów.
Do wzięcia udziału zapraszamy wszystkich, kobiety jak i mężczyzn.

Wyniki ligi z poprzedniego sezonu będą brane pod uwagę w celu umieszczenia zawodników w odpowiednich grupach. Nowi zawodnicy, którzy biorą udział w lidze zaczynają od najniższego szczebla rozgrywek.
Struktura ligi będzie opierać się na rywalizacji nie tylko w grupach, ale także między nimi i walce o zwycięstwo w całym sezonie i o nagrody.Po każdej kolejce dwóch pierwszych zawodników w grupie awansuje wyżej, a dwóch na ostatnich miejscach spadnie do grupy niżej, co uczyni rozgrywki jeszcze bardziej emocjonującymi.

Zapisy prowadzone poprzez aplikację mobilną Best of Five, którą można pobrać na stronie internetowej https://bo5.pl/popgym lub w sklepie play.

Poniżej link do poboru aplikacji:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.BE5T

Czas i miejsce rozgrywek
Liga odbywa się w czwartki od 19:00. 
Korty do squasha są zarezerwowane dla uczestników ligi.  Mecze rozgrywane będą na trzech kortach, systemem każdy z każdym.

Spóźnienia
Przewidujemy możliwość spóźnienia się na rozgrywaną kolejkę ligi do 15 minut. Jeżeli spóźnienie będzie dłuższe niż czas wskazany przez organizatora ligi uczestnik ma prawo rozgrywać mecze, ale jego wyniki nie są brane pod uwagę w danej kolejce.

System rozgrywania meczy
W każdej z grupy udział bierze 6 zawodników. Rywalizacja toczona będzie do dwóch setów (możliwe wyniki to 1:1 lub 2:0) do 11 punktów.

Przy mniejszej ilości zawodników w grupie (do 6 osób) mecze rozgrywane będą w trzech setach do 11 punktów. Przy stanie 10:10 gra toczona będzie do uzyskania dwóch punktów przewagi przez jednego z zawodników.

Regulamin

Zasady bezpieczeństwa, odpowiedzialność:

1. W klubie obowiązuje Regulamin strefy squash klubu Pop Gym oraz regulamin Ligi. Regulaminy umieszczone są na stronie klubu oraz dostępne w klubie.
2. Każdy zawodnik składając podpis pod regulaminem bierze udział w rozgrywkach na własną odpowiedzialność.

3. Klub nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, choroby i zdarzenia losowe wynikłe podczas rozgrywek.

4. Każdy zawodnik powinien we własnym zakresie skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o udziale w grze. Przystąpienie do gry jest jednoznaczne z oświadczeniem o dobrym stanie zdrowia, umożliwiającym intensywny wysiłek.

5. Zaleca się wszystkim zawodnikom rozgrywanie meczy w okularach ochronnych. Grę bez okularów podejmują oni na własne ryzyko.

6. Zaleca się zawodnikom indywidualne wykupienie ubezpieczenia  obejmującego uprawianie squasha w miejscach do tego przeznaczonych. Zawodnicy powinni ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków na własny koszt.

Zasady opłat i organizacyjne:

1. W lidze biorą udział zgłoszeni zawodnicy po uiszczeniu opłaty. Cennik dostępny w Klubie.

2. Każdy, kto wpłacił opłatę za daną kolejkę ligi uznawany jest za współorganizatora tej kolejki. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami danej kolejki odpowiada za porządek, organizację i przebieg rozgrywek.

Zasady gry:

1. Mecze odbywają się w oparciu o reguły gry w squash opublikowane na stronie www.polskisquash.pl 

2. Organizator ma prawo wykluczyć z rozgrywek zawodnika grającego niebezpiecznie, lub agresywnego na korcie lub poza nim.

3. W ramach jednej kolejki ligi rozgrywany jest komplet meczy w każdej grupie  każdy z każdym bez rewanżu.

4. Mecze punktuje się systemem do 11 punktów, przy stanie po 10
– do dwóch punktów przewagi, lub na zasadach tzw. „nagłej śmierci”. Gramy do 2 lub 3 wygranych setów. W przypadku braku czasu na dokończenie meczu (meczy) w obliczeniach brany jest pod uwagę wynik aktualny do zakończenie czasu.