Ale o co chodzi?!

#Hugonwyzywacup3 są to rozgrywki umawiane, mające na celu zmobilizowanie zawodników SSA do częstszej rywalizacji między sobą w formule Bo5.

Przy pomocy aplikacji mobilnej Bo5 wszystko możemy wprowadzać do sytemu z poziomu aplikacji. Dzięki temu po rozegraniu meczu samodzielnie wprowadzimy jego wynik (by był on wiążący musi zostać zaakceptowany przez obu graczy lub administratora).

O co grane!?

Gramy aby zdetronizować najlepszego zawodnika ligowego regionu (#TyTomasz) oraz o przechodni puchar #hugonwyzywacup w każdej dywizji. 

Jak to liczyć?

Ranking:

Na ranking składa się wynik z każdego meczu, który jest punktowany w następujący sposób.

Rozegrany mecz - 1 pkt

Wygrany mecz - 1 pkt

Wygrany set - 1 pkt

Nierozegrany mecz w terminie - minus dwa pkt dla każdego gracza (w przypadku ewidentnego "wykręcenia" się od zagrania meczu przez jednego z zawodników przyznawany jest walkower, w przypadku walkowera wygrany dostaje 2 pkt, przegranu minus 2 pkt).

edit: W wyjątkowe sytuacje będą rozstrzygane indywidualnie.

edit2: W przypadku uzyskania takiej samej liczby pkt o kolejności decydują mecze bezpośrednie (sety, małe pkt), gdyby wszystko było na remis rozegrany zostanie mecz dodatkowy.

 

System awansów i spadków między dywizjami:

#awansetylkodlagotowych

Mając doświadczenie z lig #SLS oraz #EYESquashLeague wymyśliłem nowy pomysł na awanse i spadki. Doświadczenie to polega na tym, iż wielokrotnie osoba awansująca we wspomnianych ligach do wyższej grupy zwyczajnie sobie nie mogła poradzić poprzez dużą różnicę poziomów.

Powodowało to, że miała kolejkę "w plecy" nie angażując się w grę przez podejście "i tak nie mam szans". Zdarzało się również, że najlepsi zawodnicy danej grupy podchodzili do rozegrania takiego meczu jak do przykrego obowiązku (wiem, że to dość "nieuprzejme", ale występowały takie sytuacje).

Dlatego aby awansować w #hugonwyzywacup do wyższej dywizji przeprowadzony zostanie dwumecz barażowy. Najlepszy zawodnik/zawodniczka dywizji niższej rozegra dwumecz z ostatnią osobą z dywizji wyższej. Jeżeli zawodnik z niższej dywizji wygra z teoretycznie najsłabszym zawodnikiem wyższej dywizji to da nam to przypuszczenie, że sobie poradzi z lepszymi graczami. Jeżeli zaś przegra taki dwumecz barażowy to unikniemy sytuacji w której całe kolejne rozgrywki występowałby z podejściem "i tak nie mam szans" lub zrezygnuje calkowicie lub w połowie przestanie rozgrywać swoje mecze.

 

Kiedy grać i gdzie?

Rundy i terminy rozgrywania meczów:

Sezon 2: składa się z dwóch rund:

Październik 2019 i Listopad 2019 - by wyniki z meczu były zaakceptowane przez administratora muszą być rozegrane do zakończenia miesiąca danej rundy.

Mecze możemy rozegrać w dowolnym klubie (stawki godzinowe za kort zależne od klubu. W trzeciej edycji ze względu na duże obłożenie kortów obowiązują regularne ceny za kort.

Dodatkowa opłata:

Jedyną dodatkową opłatą za udział w rozgrywkach jest jednorazowe wpisowe w wysokości 50 PLN, które będzie przeznaczone na statuetki #hwc2 oraz obłsugę systemową rozgrywek. 

Współpraca:

By uatrakcyjnić i podnieść wagę naszych meczów "na szczycie" proponuje rozgrywać mecze z sędziowaniem na tablecie oraz w ramach możliwości streamem wideo. W PRIME FITNESS CLUB na zdecydowaną większość meczów oba te udogodnienia będą dostępne.

 

Jak obsługiwać swoje mecze samodzielnie z aplikacji bo5?

Wszystkie potrzebne podpowiedzi uzyskamy z tego bloga lub ewentualnie u Hugona.

https://blog.bo5.pl/blog/liga-umawiana/