Regulamin Ligi

Rozgrywki odbywają się w klubie Squash Laguna przy ulicy Kopcińskiego 69/71, Łódź

Postanowienie ogólne

 1. Rozgrywki odbywają się w każda niedzielę, w godzinach 10:00 - 13:00 lub 9:00 - 13:00, w zależności od liczby zapisanych graczy.

 2. Zapisy na rozgrywki dokonywane są w systemie co tygodniowym do piątku do godz. 20:00 na mecze ligowe zaplanowane na najbliższą niedzielę ligową.

 3. Grupy optymalnie zawierają od 7 do 9 graczy.

 4. Gracze rozgrywają mecze w grupach A i B, gdzie grupa A jest grupą graczy z najlepszymi wynikami w rozgrywkach. Pierwsze rozstawienie w rozgrywkach dokonywane jest na podstawie ogólnopolskiego rankingu PZSQ.

 5. Mecze rozgrywają się do dwóch setów bez przewag do 11 punktów.

 6. Rozgrywki odbywają się z podziałem na sezony zimowy (1.09 - 31.01) oraz sezon wiosenny (1.02 - 31.06).

 7. Jeżeli gracz zrezygnuje z rozgrywek później niż o godzinie 15:00 w sobotę poprzedzającą rozgrywki lub nie pojawi się na rozgrywce, na którą się zapisał, zobowiązuje się on ponieść koszt rozgrywki (65zł). 

 

Zasady punktacji

 1. Punktacja za miejsce pierwsze w grupie A to 50 pkt. Kolejne miejsca punktowane są ze spadkiem o jeden punkt dla każdego uczestnika rozgrywek.

 1. Każdy gracz za zajęcie pierwszego miejsca w grupie w co tygodniowych otrzymuje dodatkowy 1 punkt do klasyfikacji ogólnej.

 2. Punkty z 2 najlepszych wyników danego gracza sumują się do punktacji ogólnej rankingu.

 3. Miejsca na koniec sezonu przyznawane są na podstawie ilości zdobytych punktów.

 4. Zdobyte punkty z sezonu zimowego oraz punkty z sezonu wiosennego sumują się i wyłaniają miejsca oraz zwycięzców ligi w sezonie 2022/2023.

 

Zasady spadków i awansów

 1. Awanse i spadki odbywają się co tydzień.

 1. Do grupy wyższej awansuje jeden gracz z grupy B i C oraz kolejnych. Analogicznie ostatni gracz spada do grupy niżej

 2. Spadki odbywają się co tydzień.

 3. Jeśli w kolejnych rozgrywkach gracz nie uczestniczy, jego miejsce zajmuje gracz awansując z kolejnego miejsca w grupie z ostatnich rozgrywek, a on sam spada do grupy niżej w kolejnych rozgrywkach.