LIGA LETNIA W SQUASHOK KATOWICE!

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w lidze letniej rozgrywanej po raz pierwszy przy pomocy aplikacji Bo5. Zapisy prowadzone są przez nasza recepcję.

 

Sezon ligowy rozpoczyna się z dniem 01-07-2020 a kończy 31-08-2020.

 

Formuła:

1 - grupa

1 - dwumiesięczna kolejka

15 - najlepszych meczy uwzględnianych w rankingu (W przypadku uzyskania tej samej ilości pkt. decyduje indywidualny pojedynek. W każdym bardziej skomplikowanym przypadku rozwiązanie ustalają zainteresowani wspólnie z organizatorem (Wojtkiem Wycisło tel. 798693843)

Nagrody:

Całe „Wpisowe” zostanie przeznaczone na nagrody więc ich wartość zależy od ilości zgłoszeń. Pula zostanie podzielona na pierwsze 3 miejsca w stosunku 50%/30%/20%. Dodatkowo postaramy się docenić każdego zawodnika który rozegra komplet meczy lub przekroczy 20 rozegranych spotkań (walkowery nie są uwzględniane). Będzie tez można wylosować upominki, godziny kortu, zajęcia z trenerem.

Regulamin:

Każdy mecz trwa 5 setów (mecz może skończyć się wynikiem 5:0, 4:1, 3:2 itd), zawodnicy sędziują samodzielnie lub powołują sędziego którego oboje akceptują. Jeżeli przy samodzielnym sędziowaniu dochodzi do sytuacji spornej (let/stroke/no let) gramy LET. Pozostałe zasady rozgrywania meczu wg. zasad Światowej Federacji Squasha.

Każdy zawodnik może zagrać łącznie X meczy w miesiącu (X = Liczba uczestników – 1)

Punktacja:

5:0 – 100pkt.

4:1 – 80pkt.

3:2 – 60pkt

2:3 – 40pkt

1-4 – 20pkt

0:5 – 5pkt (rozegranie meczu)

 

Walkower (Za walkowera otrzymujemy 75pkt.) może być przyznany w sytuacjach:

- przeciwnik nie stawi się na mecz lub odwoła mecz w dniu umówionego spotkania.

- "Przeciwnik uporczywie odmawia meczu". Walkower przysługuje wyłącznie wówczas jeżeli przeciwnik 3 razy w odstępie co najmniej 5 dni odmówi pojedynku i nie zaproponuje alternatywnej daty spotkania.

-Protokół meczu pobieramy przed meczem w recepcji klubu, wypełniony oddajemy na recepcję po rozegranym meczu.

-Wpisowe do ligi jest wpłacane jednorazowo i wynosi 30zł. Opłata wpisowego nie jest rozliczana kartami OK System i Multisport. Przy rozliczeniu kosztów wynajmu kortów w trakcie rozgrywania meczów ligowych, można korzystać z kart OK System i Multisport.

-Mecze ligowe muszą być rozgrywane wyłącznie na kortach klubu SquashOK.

-Wszelkie kwestie nieuregulowane niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator.

-Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie przed i w trakcie sezonu ligowego.

 


Na wszelkie pytania chętnie odpowie:

Wojtek Wycisło

798693843

wojwyc@gmail.com