I OTWARTE MISTRZOSTWA KOBIET W SQUASHU

INFORMACJE 

W imieniu Damskiego Związku Squasha chcemy zaprosić Was na I Otwarte Mistrzostwa Kobiet w Squashu, które odbędą się 17 września 2022 r. w prześlicznym Centrum Sportowym Bażantowo w Katowicach. Impreza jest adresowana do wszystkich zawodniczek, niezależnie od wieku, doświadczenia, poziomu umiejętności i innych kwestii, które całkowicie niesłusznie mogą powodować kompleksy i niepewność. Stawiamy na OTWARTOŚĆ: chcemy Wam pokazać ponad wszelką wątpliwość, że turnieje mistrzowskie są dla każdej z Was. Dzisiaj zagracie na Otwartych Mistrzostwach Kobiet, a za chwilę zaczniecie pakować walizki na Mistrzostwa Polski, Europy i Świata ;) 

Potraficie grać, potraficie rywalizować, potraficie wygrywać. Tylko trzeba Wam dać szansę, abyście mogły rozwinąć skrzydła i pokazać, na co Was tak naprawdę stać. W każdej zawodniczce drzemie potencjał, by zostać mistrzynią!  

I Otwarte Mistrzostwa Kobiet inaugurują wyjątkowe przedsięwzięcie "Girls On Fire. Damskie turnieje squasha", które odbędą się w różnych miastach Polski w sezonie 2022/2023. Impreza będzie się wliczać do klasyfikacji generalnej cyklu.

 

Sponsorzy i przyjaciele:

 

Kategoria turnieju:

I Otwarte Mistrzostwa Kobiet będą rozgrywane jako turniej kategorii B+. Oczywiście, liczymy gorąco, że uda nam się osiągnąć B0 :)


Termin:

Impreza odbędzie się 17 września 2022 r., od godziny 11:00 (aby dać czas na dojazd zawodniczkom z bardziej oddalonych miejscowości). 

 

Organizator:

Sport i Prawo Monika Wycykał

ul. J. Wolnego 4 lok. 315, 40-857 Katowice 

 

Miejsce:

Centrum Sportowe Bażantowo

ul. Pijarska 3, 40-959 Katowice


Uczestnictwo:

Zgodnie z informacjami przekazanymi na wstępie w I Otwartych Mistrzostwach Kobiet może wystąpić każda zawodniczka, która ma ochotę wziąć udział w imprezie mistrzowskiej i walczyć o squashowe laury. Nie ma żadnych wymagań, jeżeli chodzi o poziom umiejętności lub miejsce w rankingu PZSQ. Ba, nie trzeba mieć w ogóle rankingu PZSQ, aby zgłosić udział. W takim przypadku musicie jednak pamiętać o tym, aby przed mistrzostwami wyrobić licencję Polskiego Związku Squasha, ale jej zdobycie zajmuje dosłownie 15 minut. Pełna instrukcja, jak uzyskać licencję, jest dostępna pod adresem:  https://polskisquash.pl/rozgrywki/licencje/

 UWAGA! W przypadku dużej liczby zgłoszeń mogą być rozegrane eliminacje do turnieju głównego. Po podjęciu decyzji o przeprowadzeniu eliminacji organizator przekaże odpowiednią informację zapisanym zawodniczkom.

 

Opłata wpisowa:

Aby wziąć udział w mistrzostwach, trzeba zapłacić opłatę wpisową w kwocie 90 zł (80 zł + 10 zł dla PZSQ). Opłata wpisowa jest płatna gotówką na recepcji w dniu imprezy.

Opłata obejmuje:

  • wynajęcie kortów
  • opłaty dla PZSQ
  • opłaty administracyjne
  • owoce
  • ciepły posiłek
  • nagrody

Oprócz tego każda z zawodniczek podczas imprezy może korzystać z saun sportowych dostępnych przy sztaniach w Centrum Sportowym Bażantowo, w godzinach 08:00-12:00 oraz 16:00-21:00.


Zasady mistrzostw:

Mistrzostwa będą rozgrywane w systemie pucharowym. Przed rozpoczęciem rozgrywek zawodniczki zostaną rozstawione zgodnie z pozycją zajmowaną w rankingu PZSQ. Na 2 dni przed imprezą będą losowane drabinki oraz ustalany harmonogram rozgrywek. Każda zawodniczka otrzyma powiadomienie o godzinie pierwszego meczu za pośrednictwem aplikacji Bo5.

Według wstępnych założeń mistrzostwa będą rozgrywane systemem Bo5 (do 3 wygranych setów) do przodu oraz Bo3 (do 2 wygranych setów) do tyłu. Jeżeli na imprezę zapisze się więcej niż 32 zawodniczki, wówczas zmienimy system w ten sposób, że mecze do przodu również będą rozgrywane w systemie Bo3, natomiast mecze o 1. i o 3. miejsce w systemie Bo5. 

Uwaga, każde miejsce w klasyfikacji końcowej trzeba sobie wywalczyć - nie ma tak łatwo, że przegrasz swój pierwszy mecz i masz fajrant. :)

Każdy z meczy jest sędziowany przez osobę, która przegrała poprzednią rozgrywkę na danym korcie. Niedoświadczone graczki sędziowanie może trochę przerażać, ale w praktyce wygląda to w ten sposób, że takim zawodniczkom pomagają bardziej doświadczeni gracze i kibice, dlatego nie ma się czego obawiać. 

 
Nagrody:

1. miejsce - nagroda pieniężna w kwocie 1.500 zł

2. miejsce - nagroda pieniężna w kwocie 1.000 zł

3. miejsce - nagroda pieniężna w kwocie 500 zł

Oprócz tego za niższe miejsca (5., 9., 17., 33., 47.) również przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na ceremoniał saunowy, masaż, konsultację dietetyczną z pomiarem składu ciała oraz treningi squasha u topowych trenerów :) 

Zwyciężczynie mistrzostw otrzymają wyjątkowe puchary zaprojektowane przez HANZO Design. 

 

Zapisy:

Aby zgłosić się na mistrzostwa, dokonaj zgłoszenia:

1) przez aplikację Bo5 (ściągnij na telefon i wyszukaj Damski Związek Squasha);

2) przez stronę internetową Bo5: https://bo5.pl/t4818/I+Otwarte+Mistrzostwa+Kobiet+w+Squashu+%28Katowice%29-DAMSKA,11907.html#players 

3) bezpośrednio u organizatorki mistrzostw: Monika Wycykał, +48 662 794 648.

 

Zapisy na mistrzostwa trwają do dnia 14 września 2022 r., do godziny 20:00.

Losowanie drabinek odbędzie w dniu 15 września 2022 r., o godzinie 20:00

 

Informacje dodatkowe:

Informacji dodatkowych udziela Monika Wycykał, +48 662 794 648.

 

Informacje prawne:

Organizator zastrzega sobie prawo do zmieniania, uzupełniania podanych informacji, jednak nie później niż na 1 dzień przed zamknięciem zapisów na mistrzostwa, godz. 23:59. 

 

....a tak prezentuje się Centrum Sportowe Bażantowo, w którym odbędą się mistrzostwa :)