NARODZINY GWIAZDY (500+)

TURNIEJ DLA TYCH, CO CIĄGLE UCZĄ SIĘ GRAĆ

Grasz po amatorsku w squasha?

Nie wiesz, ile umiesz?

Chcesz spróbować czegoś nowego w squashu?

Masz ochotę poznać fajnych ludzi, którzy lubią ten sport tak samo jak Ty (a niektórzy nawet bardziej)?

Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco, to mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość: w Bażantowo Sport zaczynamy cykl imprez squashowych dla osób, które grają w squasha rekreacyjnie - czasem rok, czasem trzy, a czas po prostu trzy miesiące 😃 Nieważne, jaki masz staż - głęboko wierzymy, że Ty również możesz stać się gwiazdą! 

Spróbuj przyjść i zagrać. W najgorszym razie uznasz, że turnieje nie są dla Ciebie. A w najlepszym... wciągniesz się bez reszty i za chwilę zaczniesz planować wyjazdy na turnieje do Białegostoku 😂

 

Kategoria turnieju:

Turniej odbędzie się w kategorii OPEN (C). W turnieju mogą wziąć udział tylko takie osoby, które nie mają w ogóle rankingu PZSQ albo mają niski ranking (poniżej 500. miejsca). W imprezie mogą wziąć zatem udział zawodnicy i zawodniczki zajmujący 500., 501., 502., 503.... i tak dalej.... miejsce w rankingu. Wyjadacze i wymiatacze muszą w tym czasie znaleźć sobie inne zajęcie 😉

 

Termin:

Impreza odbędzie się w dniu 19.04.2024 r., od godziny 18.00.

Obowiązuje limit osób, które mogą zagrać podczas turnieju! Maksymalna liczba zawodników i zawodniczek to 32 osobyI nie ma opcji, żeby było więcej, ponieważ na 4 kortach nie da się zagrać w więcej osób, aby to było komfortowe.Jeżeli na liście startowej znajdzie się więcej osób, to wówczas każdy, kto znajduje się poniżej 32. miejsca, trafia na listę rezerwową - jeżeli zrezygnuje ktoś z pozycji 1-32, to wtedy na jego miejsce wskakuje pierwsza osoba z listy rezerwowej.

 

Organizatorzy:

  • Sport i Prawo Monika Wycykał, ul. Północna 2CG/2, 41-940 Bytom, NIP: 645-24-30-802
  • "Millenium Sport" Sp. z  o.o., ul. Pijarska 3, 40-750 Katowice, NIP: 954-27-17-650 

 

Miejsce:

Bażantowo Sport

ul. Pijarska 3, 40-750 Katowice 


Uczestnictwo:

Zgodnie z informacjami przekazanymi na wstępie w turnieju może wystąpić każdy zawodnik, który ma ochotę wziąć udział w rodzinnej, miłej imprezie squashowej, gdzie spotka podobnych miłośników i miłośniczki squasha. Nie ma żadnych wymagań, jeżeli chodzi o poziom umiejętności, natomiast zgodnie z wprowadzonym ograniczeniem rankingowym nie można zajmować wyższej pozycji w rankingu PZSQ niż 500. Co więce, nie trzeba mieć w ogóle rankingu PZSQ, aby zgłosić udział w imprezie. W takim przypadku musicie jednak pamiętać o tym, aby przed turniejem wyrobić licencję Polskiego Związku Squasha, ale jej zdobycie zajmuje dosłownie 15 minut. Pełna instrukcja, jak uzyskać licencję, jest dostępna pod adresem:  https://polskisquash.pl/rozgrywki/licencje/

 

Opłata wpisowa:

Aby wziąć udział w pojedynczym turnieju, trzeba uiścić 95 zł tytułem opłaty wpisowej (85 zł + 10 zł dla PZSQ).

Opłata wpisowa jest płatna gotówką lub kartą na recepcji w dniu imprezy. Nie ma możliwości odbijania MultiSportów, ponieważ MultiSport na to nie pozwala i szczerzy kły na samą myśl.

Opłata obejmuje:

  • wynajęcie kortów
  • opłaty dla PZSQ
  • opłaty administracyjne
  • pożywienie przygotowane ręką Moniki (szwedzki stół z dobrociami)
  • puchary

 

Zasady turnieju:

Turnieje będą rozgrywane w systemie pucharowym. Przed rozpoczęciem rozgrywek zawodnicy zostaną rozstawieni zgodnie z pozycją zajmowaną w rankingu PZSQ. Na 2 dni przed imprezą będą losowane drabinki oraz ustalany harmonogram rozgrywek. Każdy zawodnik otrzyma powiadomienie o godzinie pierwszego meczu za pośrednictwem aplikacji Bo5.

Według wstępnych założeń turniej będzie rozgrywany systemem Bo3 (do 2 wygranych setów), natomiast mecze półfinałowe oraz o 1. i o 3. miejsce w systemie Bo5. 

Jeżeli na imprezę zapisze się mniej niż 10 graczy, wówczas zamiast systemu pucharowego mogą być rozgrywane mecze grupowe (zawodnicy są dzieleni na grupy i rywalizują w grupach).

Uwaga, każde miejsce w klasyfikacji końcowej trzeba sobie wywalczyć - nie ma tak łatwo, że przegrasz swój pierwszy mecz i masz fajrant. :) W pełnej drabince 32 osób gra się standardowo 5 meczy. 

Każdy z meczy jest sędziowany przez osobę, która przegrała poprzednią rozgrywkę na danym korcie. Niedoświadczonych graczy sędziowanie może trochę przerażać, ale w praktyce wygląda to w ten sposób, że takim zawodnikom pomagają bardziej doświadczeni gracze i kibice, dlatego nie ma się czego obawiać. 

 
Nagrody za zwycięstwo w turnieju:

W ramach nagród zostaną wręczone pamiątkowe puchary + vouchery na smakołyki Moniki 😀

 

Zapisy:

Aby zgłosić się na turniej, dokonaj zgłoszenia:

1) przez aplikację Bo5 (ściągnij na telefon i wyszukaj Bażantowo Sport);

2) przez stronę internetową Bo5: https://bo5.pl/bazantowo 

3) bezpośrednio u organizatorki turnieju (Monika Wycykał, + 48 662 794 648, można ścigać przez WhatsAppa lub Messengera).

 

Zapisy na turniej trwają do dnia 17 kwietnia 2024 r., do godziny 20:00.

Losowanie drabinek odbędzie w dniu 18 kwietnia 2024 r., o godzinie 20:00

 

Informacje dodatkowe:

Informacji dodatkowych udziela:

  • Monika Wycykał+48 662 794 648

 

Informacje prawne:

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmieniania, uzupełniania podanych informacji, jednak nie później niż na 1 dzień przed zamknięciem zapisów na turniej, godz. 23:59.

Organizatorzy są uprawnieni do rozpowszechniania wizerunku uczestniczek i kibiców zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. j. Dz. U. 2023 poz. 2509, z późn. zm.), w szczególności w celach informacyjnych i marketingowych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na eksploatację wizerunku, poinformuj o tym organizatora przed dniem rozpoczęcia rozgrywek.