PARTNERZY:

Jeśli nie masz konta w systemie Best of five, załóż konto lub pobierz za darmo aplikacje na smartfon w swoim sklepie.

Dla ułatwienia, przy zgłoszeniu dopisz w komentarzu jak oceniasz Twój poziom gry w skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza poziom początkujący, a 10 poziom najwyższej grupy w lidze singlowej na terenie Wrocławia.

1. We Wrocławskiej Lidze Umawianej mogą brać udział wszyscy zawodnicy bez ograniczeń wiekowych.

2. Liczba graczy w każdej grupie to około 5,6 lub 7 osób.

3. W każdej kolejce gracze rozgrywają mecz z każdym rywalem w swojej grupie.

4. Za pomocą aplikacji bo5 ustawiają swoją dyspozycyjność widoczną przez pozostałych graczy w grupie.

5. Wpisowe za jedną rundę wynosi 15zł, zaplanowanych jest 6 rund.

6. Warunkiem uczestnictwa jest opłacenie wpisowego.

7.Zapisy przyjmowane do każdego piątku poprzedzającego rozgrywki do godziny około 20:00.

8. Terminy meczów zawodnicy ustalają między sobą.

9. Czas trwania jendej rundy/kolejki to 3 tygodnie.

10. Rozgrywki systemem do dwóch wygranych setów best of 3 (każdy set do 21 pkt z przewagami).

10.1. Przerwy między setami regulowane są przepisami PZBad. Po każdym rozegranym secie przerwa może trwać maksymalnie 2 minuty.

11.Rozstawienie w grupach na podstawie: rankingu Ligi Open Hasta la Vista, sugestii zawodnika lub dzikiej karty od organizatora.

12. Po zakończonej kolejce jeden najlepszy Zawodnik z każdej grupy (oprócz grupy pierwszej) awansuje do wyższej grupy, a jeden ostatni spadnie do niższej (z wyjątkiem grupy najniższej). Wyjątkiem są sytuacje, kiedy liczba zawodników w grupach się zmienia. Wtedy liczba osób awansujących, bądź też spadających może ulec zmianie, decyzje podejmuje organizator.

13. W przypadku posiadania równej liczby punktów przez dwóch graczy, liczy się liczba wygranych meczy, następnie liczba wygranych setów, a następnie bilansu małych punktów, bezpośredni pojedynek.

13.1. Jeśli w momencie zakończenia rundy nie zostanie wpisany wynik i nie będzie kontaktu z którymkolwiek z zawodnikówz organizator rzuca monetą i nagrywa video z wynikiem.

14. Najlepszym zostaje osoba, która po ostatniej kolejce będzie liderem rankingu.

15. Na zakończenie rozgrywek najlepsi zawodnicy ligi otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów ligi.

16. Organizator nie zapewnia lotek.

17. Podczas rozgrywek ligowych obowiązuje kolejność lotek PZBad, gdzie lotki piórowe mają pierwszeństwo nad lotkami syntetycznymi. W przypadku zgłoszenia przez zawodników chęci gry lotką piórową, zawodnicy zgłaszający grę lotką piórową zobowiązani są do zapewnienia odpowiedniej ilości lotek do rozegrania pojedynku. Przeciwnicy zawsze wyrażają zgodę na grę wyższą lotką wg przepisów PZBad.

18. Osoby, które w trakcie sezonu chcą zapisać się do Wrocławskiej Ligi Umawianej lub powracają do rozgrywek po przerwie (np. kontuzja, wyjazd), są dopisywane w ramach możliwości do grupy, która odpowiada ich poziomowi lub słabszej, ostateczną decyzję podejmuje organizator.

19. Zawodnicy biorą udział w rozgrywkach na własną odpowiedzialność.

20. Rozgrywki dotyczą zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

21. Przystąpienie do Wrocławska Liga Umawiana jest równoznaczne z akceptacją jej regulaminu.

22. Punktacja do rankingu jest liczona w następujący sposób: Po rozegraniu kolejki za 1. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 500 pkt., 2. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 495 pkt. 3. miejsce w grupie A zawodnik otrzymuje 490 pkt. itd., gdzie każde następne miejsce jest punktowane o 5 pkt. mniej, a grupy są ustawione alfabetycznie od A do ostatniej grupy (przykładowo: 1 miejsce w grupie B równoznaczne jest z 6 miejscem w grupie A w przypadku gdy w grupie A brało udział 5 zawodników).

23. Dla najlepszych zawodników przewidziane trofea oraz atrkacyjne nagrody od sponsorów.

24. Walkowery, spory, itp.:

a) W przypadku gdy dwóch zawodników umówi się na rozegranie meczu ligowego na konkretny dzień i jeden z nich odwoła, zrezygnuje tego samego dnia, którego miał się odbyć pojedynek lub po prostu nie dojedzie, wtedy drugi zawodnik może zażądać walkowera i go otrzyma lub może też dać kolejną szansę pierwszemu zawodnikowi. W przypadku problemów między stronami najlepszym dowodem będzie mail lub sms potwierdzający zaistniałą sytuację.

b) Inny przypadek, to sytuacja w której dwóch zawodników nie może znaleźć wspólnego terminu na rozegranie meczu przez 3 tygodnie. Niestety w takim przypadku potrzebna jest wasza dobra wola, ponieważ nawet mediacje organizatora mogą się okazać nieefektywne. Gdy nic nie pomaga wtedy rozwiązaniem jest ostateczny termin dla takich zawodników tzn. 7 rano w ostatni dzień roboczy rozgrywanej rundy. Zawodnik który się nie stawi na korcie lub nawet nie wyrazi chęci stawienia się poddaje mecz walkowerem. Takie problemy muszą być wcześniej zgłoszone organizatorowi ligi na mail kasiazajac07@gmail.com

c) Zdarza się, że zawodnicy złapią kontuzję... i co wtedy? Jeżeli zawodnik łapiący kontuzję rozegrał mniej niż połowę meczy wtedy wszystkie mecze oddaje walkowerem łącznie z tymi które udało mu się rozegrać i zostaje zawieszony w danej lidze do wyleczenia kontuzji. Jeżeli zaś rozegrał minimum połowę meczy wtedy tylko pozostałe mecze są poddawane walkowerem i jego wynik jest liczony normalnie.

d) W przypadku, gdy zawodnik zgłasza swoją absencję na lidze w danym miesiącu/miesiącach to po powrocie wraca do ligi w której był lub do ligi do której spadł/awansował, jeżeli taka sytuacja zaistniała, organizator podejmuje decyzje.

e) Wszelkie pozostałe spory i kwestie nie ujęte w regulaminie Wrocławiskiej Ligi Umawianej rozstrzyga organizator. Osoba koordynująco - decyzyjna to Katarzyna Zając

Kontakt: kasiazajac07@gmail.com