1. Liga trwa od 01.07.2019r do 30.09.2019r.

2. Liga open – nie ma ograniczeń wiekowych oraz płci

3. Liga podzielona na 7 (dwutygodniowych) kolejek. Kolejka rozpoczyna się w poniedziałek, trwa przez 2 tydgodnie i kończy się w niedzielę.

4. W każdej kolejce rozgrywki prowadzone w 5-cio osobowych grupach (każdy z każdym)

5. Nie ma konkretnych terminów rozgrywania meczów, każdy zawodnik umawia się na termin indywidualnie z przeciwnikiem ze swojej grupy. W przypadku notorycznego odmawiania rozegrania meczu zawodnikowi zostanie wpisany "wo" Mecze sędziowane są przez samych zawodników (nie ma konieczności sędziowania przez osobę trzecią)

6. W obrębie grupy zawodnicy zajmują poszczególne miejsca od 1 do 5 w zależności od ilości wygranych meczów, bilansu setów oraz bilansu małych punktów. Po każdej kolejce 4 i 5 zawodnik spada do grupy niższej a 1 i 2 awansuje do grupy wyższej.

7. W przypadku małej aktywności w lidze (mała liczba meczów) organizator będzie organizował "Ligowe grania" podczas których rozegrane mecze będą zaliczane lo ligi.

8. Mecze rozgrywane systemem bo5 (do 3 wygranych setów). Istnieje możliwość rozegrania meczu do 2 wygranych setów tylko gdy zawodnicy dogadają sie że zaczynają od stanu 1:1

9. Klasyfikacja końcowa - Każde miejsce w grupie jest punktowane:

Grupa 1: 1000; 980; 960; 940; 920 pkt

Grupa 2: 900; 880; 860; 840; 820 pkt itd. 

Do klasyfikacji końcowej branych jest 6/7 najlepszych wyników i tworzony jest ranking.

10. Wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej daje możliwość awansu o 1 dywizję w lidze PLS która rozpocznie się od października.

Pierwszeństwo awansu ma najwyżej sklasyfikowany zawodnik danej dywizji (podział na dywizje zostanie opublikowany po zakończeniu aktualnej edycji), jeśli przed rozpoczęciem PLS zawodnik z dywizji wyższej zrezygnuje lub będzie miał kontuzję

11. Do ligi można przystąpić w każdej chwili (zawodnicy dopisywani są na koniec tabeli)

12. Zarządzanie wynikami i tabelami odbywa się za pośrednictwem serwisu bo5.

13. Powyższy regulamin będzie rozwijany na bieżąco w zależności od potrzeb ligi.

14. Koordynatorem ligi jest Tomasz Kowalski, wszystkie uwagi, błędy, zapytania i
propozycje ulepszeń proszę przesyłać na adres: squashradomsko@gmail.com