Regulamin KIELECKIEJ LIGI SQUASHA PRO-MOT VOLVO – sezon 2018/2019

1. Organizatorem wiosennego sezonu 2017 Kieleckiej Ligi Squasha jest Klub Squash Korona.

2. W rozgrywkach Kieleckiej Ligi Squasha zwanej dalej KSK, biorą udział tylko osoby, posiadające konto klubowe, zwane dalej Zawodnikami.

3. W zależności od liczby zgłoszonych Zawodników, zostaną utworzone grupy ligowe: Grupa A, Grupa B itd.

4. W danej grupie rozgrywkowej mecze rozgrywa 6-8 zawodników. W przypadku zgłoszenia mniej niż 5-4 osób do ostatniej grupy, grupy ostatnia i przedostatnia zostaną połączone, przy czym liczba osób w grupie połączonej nie może być większa niż 12 osób.

5. Rozgrywki Kieleckiej Ligii Squasha 2017- 2018 będą podzielone na 2 sezony jesienno-zimowy i wiosenno-letni ( po rozegraniu każdego sezonu odbędzie się Turniej Ligowy mający wpływ na końcową punktację ogólną Zawodnika, tym samym na zajęte przez niego miejsce w rozgrywkach KLS).

 • Sezon wiosenno-letni obejmuje 7 rund (od 4.09.2017 - 9.02.2018), każda runda będzie składała się z 3 kolejek.
 • Sezon jesienno-zimowy obejmuje 5 rund (od 26.02.2018 - 22.06.2018), każda runda będzie składała się z 3 kolejek.

6. Po uprzednim zapisaniu się do Ligi, zawodnicy według rankingu z poprzedniej edycji KLS zostaną przydzieleni do poszczególnych grup rozrywkowych. Nowi zawodnicy zostaną zapisani do kolejnych grup. Organizator ma prawo przyznać dziką kartę zawodnikowi, prezentującemu wysoki poziom gry, czyli dołączyć do grupy wg własnego uznania.

7. Zawodnicy będą rozgrywali mecze raz w tygodniu w systemie ,,każdy z każdym ", „best of three”.

8. Rozegranie co najmniej jednej kolejki Ligi w rundzie jest warunkiem sklasyfikowania w danej rundzie (w przeciwnym razie punkty ogólne zdobyte w rundzie nie będą dodane do poprzedniego dorobku).

9. Nieobecność w rozgrywkach zawodnik jest zobowiązany zgłosić w recepcji Klubu lub telefonicznie najpóźniej do godziny 14:00 dnia rozgrywek. 

10. W przypadku dołączenia do Ligi w trakcie sezonu, Zawodnik będzie przypisany do najniższej grupy.

11. W przypadku nie rozegrania meczu zostaje przyznany walkower 2-0.

12. Za wygrany mecz 2-0, zwycięzca otrzymuje 3 pkt, za wygraną 2-1, zwycięzca otrzymuje 2 pkt a przegrany 1 pkt. Następnie 2 najlepsze wyniki punktowe danych kolejek, zostają dodane. Po zakończeniu każdej kolejnej rundy, ranking punktowy naliczany jest od zera, a zawodnicy otrzymują "punkty rundy", które będą się składały na ostateczną pozycję w lidze. Wyniki będą na bieżąco aktualizowane i dostępne na naszej stronie internetowej.

13. Po każdej rundzie dwóch Zawodników z każdej grupy spada do grupy niższej oraz dwóch Zawodników z grupy niższej awansuje do grupy wyższej (odpowiednio z najniższych i najwyższych pozycji w grupie). W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów o miejscu zawodnika w tabeli decyduje w kolejności: stosunek setów wygranych do przegranych miedzy 2 graczami, ilość rozegranych kolejek w miesiącu, najwyższa kolejna wartość punktowa rundy, dodatkowy mecz barażowy "best of three" rozegrany w terminie dogodnym dla obu zawodników.

14. Do punktacji danej rundy liczą się 2 najlepsze kolejki zawodnika.

15. W sezonie można jednorazowo zawiesić swoje uczestnictwo w jednej rundzie- zamrożenie. Zawodnik którego uczestnictwo w rundzie zostanie z zawieszone rozgrywki w kolejnej rundzie rozpocznie w tej samej grupie. Nie uzyska on tym samym punktów do rankingu głównego. W jednej grupie jest możliwe zamrożenie max. 2 zawodników- decyduje termin zgłoszenia. Zgłoszenie zawieszenia gry w Rundzie obowiązuje tylko gdy jest zgłoszone przed startem danej rundy.

16. Na koniec sezonu zostanie rozegrany turniej finałowy, który wyłoni końcową klasyfikację Ligi. W zależności od zajętego miejsca w turnieju zawodnicy będą premiowani dodatkowymi punktami, które mogą wpłynąć na jego ostateczną pozycję w tabeli.

17. Najlepsi zawodnicy na koniec sezonu otrzymają dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe od sponsorów(za miejsca 1-3),

18. Obowiązujące w danym sezonie opłaty będą zróżnicowane od ilości kolejek w danej rundzie. Warunkiem gry w danym miesiącu jest posiadanie karnetu ligowego, który należy zakupić podczas pierwszej kolejki w danej rundzie.

19. W ramach rozgrywek, zawodnik wykupuje miesięczny karnet w cenie:

 • W miesiącu 130 zł -karnet
 • uczestnictwo w jednej kolejce wynosi 60 zł
 • Udostępnienie kortów:

               -       dla 6-8 graczy(3 korty x2h),

               -       dla 4-5 graczy (2 korty x 2h),

 • Nowe piłki Dunlop Competition ( 3 nowe piłki 1x w miesiącu),
 • 10% zniżki na korty poza rozgrywkami ligowymi,
 • 10% zniżki na odzież i obuwie,
 • 15% zniżki na rakiety,
 • Liga prowadzona będzie w systemie „Best of 5” – aplikacja na telefony z androidem lub iPhone, w której na bieżąco będą podawane wyniki, oraz szczegółowe statystyki,
 • Powyższe zniżki nie łączą się z innymi promocjami i zniżkami Klubu.

20. Zawodnicy awansujący do wyższej grupy otrzymują w każdym miesiącu masaż.

21. Osoby, które częściowo rozliczają się za pomocą programów partnerskich (OK
       SYSTEM,  FIT PROFIT, BENEFIT SYSTEM)

22. Organizator zastrzega sobie prawo do zamiany regulaminu w trakcie trwania rozgrywek
       ligowych.

23. Przystąpienie do Kieleckiej Ligi Squasha jest równoznaczne z akceptacją i
       przestrzeganiem Regulaminu Ligi.