Zapisy do BYDGOSKIEJ LIGI SQUASHA z Victor Polska


1. Zawodnicy ligowi mają zniżki na kort w weekendy.


2. Zapisy do ligi trwają cały sezon. Koszt to 100 zł na sezon.

3. Nagrody:

1 MIEJSCE
Bon o wartości 500zł w sklepie Victor Polska + PUCHAR PRZECHODNI 

2 MIEJSCE
Bon o wartości 300zł w sklepie Victor Polska 

3 MIEJSCE
Bon o wartości 200zł w sklepie Victor Polska

Zapraszamy!Regulamin BYDGOSKIEJ LIGI SQUASHA z Victor Polska:

1. Liga klubowa rozpoczyna się we Wrześniu a kończy w czerwcu.

2. Na podstawie wyników Turnieju Rozpoczynającego Sezon Ligowy   zawodnicy zostają przydzieleni do jednej z kilku grup.

3. Grupy są zazwyczaj 5 osobowe. W niektórych przypadkach grupy mogą liczyć po inną liczbę osób.

4. Co miesiąc podliczane są punkty ze wszystkich rozegranych meczów przez danego zawodnika. Większość kolejek pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, lecz mogą wystąpić dłuższe kolejki. W takich przypadkach będzie to z wyprzedzeniem ogłaszane w klubie na tablicy z wynikami ligi i na klubowej stronie internetowej.

5. Dwóch najlepszych zawodników w grupie (oprócz 1 grupy) awansuje do grupy wyżej, a dwóch z najsłabszymi wynikami spada do niższej grupy. W przypadku zdobycia przez uczestników takiej samej ilości punktów decyduje wynik bezpośredniego pojedynku. W przypadku braku takiego wyniku decyduje lepszy wynik z najlepszym zawodnikiem grupy, z którym obaj zawodnicy rozegrali mecz. Grupy dążą do wyrównania liczebnego wynoszącego 5 zawodników, dlatego w przypadku różnic w liczebności organizator może ogłosić większą lub mniejszą liczbę awansujących i spadających.

6. Nie ma stałych dni lub godzin rozgrywania meczów ligowych. Zawodnicy, wyzywając się wzajemnie na pojedynki, grają mecz ligowy na swoich stałych rezerwacjach lub godzinach zarezerwowanych na rozgrywkę ligową.

7. Zawodnik powinien wykonać telefon w celu zaplanowania meczu ligowego do 2 osób poniżej siebie w tabeli ligowej, przykładowo: zawodnik 1 dzwoni do zawodnika 2,3, zawodnik 4 dzwoni do zawodnika 5,1.

8. Mecze Bydgoskiej Ligi Squasha rozgrywane są tylko i wyłącznie na kortach klubu Squash Point.

9. W danym miesiącu można rozegrać tylko jeden mecz z tym samym przeciwnikiem.

10. Mecze rozgrywane są systemem „best of five”, czyli do 3 wygranych setów liczonych do 11 punktów.

11. Mecze sędziują sami zawodnicy. Mecz może być sędziowany przez sędziego, jednak zawodnicy muszą go zorganizować we własnym zakresie oraz musi on być zaakceptowany przez obydwu zawodników. W sytuacji, gdy nie ma sędziego, każda decyzja musi zostać zaakceptowana przez obydwu zawodników.

12. Punktacja:

Zawodnicy w zależności od wyniku meczu - 3:0 , 3:1 , 3:2, otrzymują następująco 6 – 1 , 5 – 2, 4 – 3 punkty. W przypadku rozegrania wszystkich meczów w grupie zawodnik otrzymuje 3 bonusowe punkty.

13. Co miesiąc każdemu zawodnikowi przyznawane są punkty do klasyfikacji generalnej.

14. Lista zasad użytych do wyliczenia punktacji na poszczególnych pozycjach:

• zwycięzca 1 grupy otrzymuje 100 punktów,

• ostatnia osoba ostatniej grupy otrzymuje 20 punktów, 

• coraz niższe miejsca wewnątrz grup są mniej punktowane i różnica punktowa jest stała dla wszystkich grup, 

• osoba wygrywająca inną grupę niż pierwsza otrzymuje tyle punktów ile wynosi średnia arytmetyczna punktów jakie otrzymali zawodnicy wyższej ligi na 2 i 3 miejscu od końca.

15. Zasada "ZŁOTEGO STRZAŁU":

Każdemu zawodnikowi raz w roku przysługuje prawo do wyzwania na mecz ligowy innego zawodnika(najlepszego z danej grupy) z wybranej wyższej grupy. W przypadku wygrania takiego meczu, zawodnik dołącza do grupy, w której znajdowała się osoba przez niego pokonana. Zawodnik, który został wyzwany na "złoty strzał" i przegrał nadal pozostaje w swojej grupie.

16. Na koniec sezonu ligowego ogłoszony będzie ranking końcowy, a najlepsi zawodnicy otrzymają bony od Victor Polska.

17. W przypadku kontuzji lub dłuższej nieobecności w lidze, fakt ten musi zostać zgłoszony bezpośrednio obsłudze klubu (telefonicznie, mailowo).

18. Nowy zawodnik do ligi może się dopisać w każdym momencie jej trwania. W takiej sytuacji jest przypisany do ostatniej grupy (w razie potrzeby może rozegrać „złoty strzał” – patrz punkt 15 Regulaminu).

19. Każdy zawodnik biorący udział w lidze zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu pod rygorem wykluczenia z ligi.

20. Wszelkie niejasności nieuwzględnione w Regulaminie Ligi rozstrzyga organizator ligi.

21. Klub zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym regulaminie w trakcie trwania sezonu ligowego.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z recepcją klubu pod nr tel. 885 05 15 15 lub email bartoszkapuscinskii@gmail.com .